reklama

Sexy v 80 letech - nejstarší modelka s tělem dvacítky

Prohlédnout galerii
Foto: brisbanetimes.com

Carmen Dell’Orefice: Na první fotogarfii pro obálku americké módní bible Vogue jí bylo 15 a druhá světová válka skončila teprve před dvěma lety. Přesto se dodnes může měřit s dívkami o tři generace mladšími.
Starší i staré, normální až tlusté...takový je letošní trend z přehlídkových mol. Řeč je o modelkách. Stále více návrhářů chce své modely předvádět na normálních ženách. A ty se náctiletým modelkám s velikostí 32 podobají snad jen ve správně zakřivených zrcadlech v Petřínském bludišti. Proto stránky časopisů i módní přehlídky v poslední době výrazně zpestřila Američanka s maďarsko-italskými kořeny, bělovlasá kráska, modelka Carmen Dell’Orefice.

Datum narození: 3. červen 1931

Jsem rozhodnutá zemřít s vysokými podpatky na nohou,řekla v jednom rozhovoru žena, která se ve světě modelingu pohybuje neuvěřitelných 65 let. Letos v létě jí bude osmdesát a konečně si může podle svých slov dopřát práci na částečný úvazek. Ve 13 letech tuto křehkou dívku objevila cestou na hodinu baletu žena fotografa Hermana Landschoffa a zkušební fotografie, přestože prý nebyly nic moc, předurčily Carmen  pro dráhu modelky. Už v patnácti podepsala  kontrakt s časopisem Vogue na  částku 7.50 dolarů za hodinu a objevila se jako jedna z nejmladších modelek na jeho titulní stráncee.

Dalího můza

Carmen žila po rozchodu rodičů velmi chudě. Na focení jezdila na kolečkových bruslích, aby ušetřila za autobus, a vedle modelingu si přivydělávaly s matkou jako švadleny. Ve 13 letech dokonce  pózovala do půl těla odhalená za 12 dolarů na hodinu Salvatoru Dalímu. O práci, pro kterou by jiné ženy v té době vraždily, říká:“ …bylo to tak nevinné a já jsem byla ráda, že můžu pomoct mamince přestat pracovat…“ Matka, sama bývalá tanečnice, chtěla, aby dcera pokračovala v jejích šlépějích.  Když Carmeninu   taneční kariéru zabrzdila  nemoc a pozdější plaveckou úraz, dávala jí matka najevo svou nespokojenost velmi přímočaře. „Byla jsem smutné dítě toužící po její lásce,“ přiznala modelka v rozhovoru pro britský Fashion Telegraph.

V prvních deseti lech se mladá modelka vezla na vlně obrovského zájmu, fotila pro prestižní tituly s nejslavnějšími módními fotografy té doby - Irving Penn, Francesco Scavullo, Norman Parkinson, nebo  Richard Avedon. V roce 1960 se její fotka od Melvina Sokolskyho pro  Harper's Bazaar nazvaná Carmen Las Meninas stala okamžitě předmětem sběratelské vášně.

Sex jako vzduch

Svého prvního muže potkala v 16 a po několika potratech si ho v jednadvacet letech vzala. Narodila se jim dcera Laura. Manželství skončilo po třech letech. V roce 1958 si vzala  fotografa  Richarda Heimanna. Ten ji opustil hned, jakmile se rozhodla s modelingem na čas přestat. Za dva roky ho vystřídal mladý architekt Richard Kaplan, se kterým žila devět let. Koncem osmdesátých let byla zasnoubena i se známým moderátorem Davidem Susskindem. Snoubenec se svatby ale nedožil. Životem nejstarší aktivní modelky prošlo mnoho mužů. Na otázku, jestli je pro ni sex stále důležitý, odpověděla ještě před čtyřmi lety také otázkou – a  je důležité dýchat?

Od roku 1978 se Carmen Dell'Orefice  opět naplno vrátila k modelingu a dodnes ji můžeme vídat  v reklamních kampaních nejdražších značek, ve fashionstory prestižních časopisů i na přehlídkových molech v show nejlepších světových návrhářů. Čas stále hraje pro ni.

Autor: patr

reklama
reklama
reklama