reklama

Sex ve městě po 21 letech: Kdo se nejvíc změnil, komu to pořád sluší a kdo jde do politiky

Možná i vám se dostal pod kůži seriál, který se dá - bez váhání a novodobou češtinou - označit za 'ikonický'. Přeloženo do běžného jazyka, jde o dnes už kultovní dílo, které například magazín Time zařadil mezi stovku nejlepších televizních pořadů všech dob! Co se od dob třicetileté Carrie změnilo a jak se mají hrdinky seriálu dnes, se dozvíte v naší grafice a krátkém článku.

Prohlédnout grafiku
Foto: Profimedia.cz

V dubnu roku 1997 se poprvé na pultech knihkupectví objevila kniha 'Sex and the City'. Ta vzápětí dala základ ke scénáři úspěšného stejnojmenného seriálu o 94 epizodách v 6 sériích. 

Ještě na podzim téhož roku se v New Yorku spustilo natáčení a už po šesti měsících se seriál začal vysílat. Postupně si získal srdce většiny žen, respekt mnoha mužů a všeobecný zájem; to i proto, že jeho hrdinky často narážejí na poměrně kontroverzní témata a nebojí se nazývat věci pravými jmény.

  "Není to divný? Chlapovi je 34, nemá prachy, nemá kde bydlet, je svobodný a jaká je po něm poptávka! A ženský je 34, má super práci, přepychový byt a je úplně osamělá, to je prostě tragédie…" - Miranda Hobbes (Cynthia Nixon) Sex ve městě, Carrie apartmá, žena.cz

Seriálem nás provází Carrie Bradshaw, úspěšná novinářka - sloupkařka s vášní pro hezké muže, drahé boty a značkové kabelky. Ať to zní jakkoli povrchně, Carrie je empatická mladá žena, hledající inspiraci pro své úvahy a texty zejména u svých tří podobně naladěných přítelkyň. 

Co možná málokdo ví, je skutečnost, že postavu Carrie měla původně ztvárnit jiná herečka (Lara Flynn Boyle). Nakonec ji ale odmítla, protože nevěřila v úspěch seriálu. A nebyla sama. Také Kim Catrall (Samantha) o roli hodně přemýšlela. Naštěstí pro nás všechny se nakonec nechala přesvědčit a roli přijala.

Sex ve městě se dočkal i svého filmového zpracování, a to hned dvakrát.

A jak hrdinky seriálu vypadají dnes a čemu se věnují? Prohlédněte si naši grafiku a posuďte, které to stále (i po tolika letech) sluší.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama