reklama

Podle čeho vybírají auto? Odpovídají české celebrity

Čím dál častěji jsou to právě ženy, kdo vybírá auto nejen pro sebe, ale klidně i pro celou rodinu. Podle čeho vybírají a co je pro ně nejdůležitější? Podívali jsme se na průzkum a zeptali se i několika slavných žen.

Foto: Profimedia.cz

Čím dál častěji jsou to právě ženy, kdo vybírá auto nejen pro sebe, ale klidně i pro celou rodinu. Podle čeho vybírají a co je pro ně nejdůležitější? Podívali jsme se na průzkum a zeptali se i několika slavných žen.

Pokud byste se zeptali muže, podle čeho ženy kupují auto, pravděpodobně by odpověděl, že je pro nás nejdůležitější barva a značka, eventuálně velikost zrcátek. Skutečnost je ale jiná. Auto totiž musí být především praktické. Dokonce ani co se týká výbavy vozu, nehledí ženy v první řadě na pohodlí a luxus, ale spíš na bezpečnost.

Vzhled nás moc nezajímá

Tím však společné zájmy zřejmě končí. Ženy dávají přednost zejména praktické stránce a preferují menší kompaktní vozy s ladným a moderním vzhledem. Zajímají se o průměrnou spotřebu, velikost kufru a užitečné funkce.

Z dalších vlastností, na které ženy při volbě auta hledí, překvapivě komfort a bezpečnostní opatření vozu předstihly dříve vedoucí vzhled a značku, které se shodně umístily až na čtvrtém, respektive pátém místě.

Co na to slavné české ženy?

Tereza Pergnerová:

"Auto beru jen a pouze jako užitkovou věc. Při výběru nového je pro mě proto nejdůležitější bezpečnost, dostatečný prostor a také spotřeba."

Ivana Christová:

"Jsem velmi praktická a takové musí být i moje auto. Nemusí být přehnaně velké, mám ráda středně velká, ale prostorná auta. Používám automatickou převodovku, a protože podnikám a jezdím opravdu hodně, myslím i na spotřebu. A protože v něm trávím opravdu hodně času, musí se mi i líbit. Samozřejmě mám i svoji vysněnou značku."

Iva Kubelková:

"Na vzhled auta moc nedám, záleží mi spíš na bezpečí a funkčnosti. A také by mělo být prostorné, aniž by to ale byl mikrobus."

Daniela Písařovicová:

"Auto bych vybírala podle tvaru, požadovala bych praktickou barvu, na které není vidět každé smítko a prach ze silnic. Ohlídala bych si i obsah motoru, aby mě do kopce nepředjížděly traktory. A hlavně bych vedle sebe potřebovala pořádného rádce, sama bych si na koupi auta netroufla."

Rozhodují ženy aneb trocha statistiky

Kupuje-li si automobil manželská či partnerská dvojice, má na výsledek větší vliv žena. "Poměr žen, které si kupují vlastní vůz anebo se do výběru automobilu pro rodinu zapojují, se v posledních několika letech výrazně zvýšil. Při koupi vlastního automobilu je to více než čtvrtina, zatímco u společného užívání auta se jedná dokonce o 62 procent. Ženy si v současnosti nekupují pouze druhý vůz do rodiny, ale pořizují si například manažerské automobily šité na míru podnikání," říká Karolína Topolová, generální ředitelka autobazaru AAA Auto, který provedl zmíněný průzkum.

Čtěte také: Test: Znáte pravá jména českých celebrit?

Zatímco pro muže představuje automobil spíše srdcovou záležitost, ženy v něm vidí praktického pomocníka pro všední den. To, jaké auto si nakonec pořídí, samozřejmě závisí na jeho ceně a částce, kterou ženy (ale i muži) tomuto účelu mohou obětovat.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Eva Herzigová: 5 věcí, které jste o ní (možná) nevěděli

Druhá řada seriálu Čtyři v tom: Můžete v ní hrát i vy

Obrazem: Jak to slušelo celebritám na cenách Anděl 2012

Dámy si vyměňovaly prádlo. Výzvu si užila i Jennifer Lopezová | Video: Instagram, TikTok, Twitter, Facebook
reklama
reklama
reklama