reklama

Druhá řada seriálu Čtyři v tom: Můžete v ní hrát i vy

Druhá řada oblíbeného dokumentárního seriálu Čtyři v tom poběží už na jaře příštího roku. V těchto dnech jeho tvůrci začínají hledat vhodné adeptky. Zjistili jsme, co by měly nové "maminy" splňovat, a také to, kdo bude další díly režírovat. Linda Kallistová Jablonská i Zuzana Špidlová si totiž užívají mateřské...

Foto: Facebook.com/Čtyři v tom

Druhá řada oblíbeného dokumentárního seriálu Čtyři v tom poběží už na jaře příštího roku. V těchto dnech jeho tvůrci začínají hledat vhodné adeptky. Zjistili jsme, co by měly nové "maminy" splňovat, a také to, kdo bude další díly režírovat. Linda Kallistová Jablonská i Zuzana Špidlová si totiž užívají mateřské dovolené...

Je to jen pár týdnů, co druhý program České televize odvysílal poslední díl dokumentárního seriálu Čtyři v tom o čtyřech ženách, které se rozhodly stát matkami před kamerami, a jeho tvůrci už začínají pracovat na další řadě. V pátek proto vyhlásili konkurs na další čtyři hlavní hrdinky.

Kdo je vhodnou kandidátkou?

"Ženy, které hledáme, by měly být především jiné než ty z první série, aby se příběhy neopakovaly," říká dramaturgyně první i druhé řady seriálu Zuzana Šimůnková. "Zajímala by nás například žena, která se rozhodla otěhotnět navzdory zdravotním komplikacím, nebo příslušnice nějaké etnické menšiny, například Vietnamka nebo Romka," popisuje a dodává, že je možné, že své preference na základě příběhů přihlášených žen nakonec změní.

Rozhovor: Seriál Čtyři v tom zvyšuje porodnost, říká režisérka

Kandidátky by samozřejmě měly být také komunikativní, neměly by mít problém s vystupováním před kamerou, neměly by se stydět. Konkurs potrvá až do 15. dubna a zájemkyně se mohou přihlašovat například prostřednictvím facebookové stránky seriálu, nebo vyplněním přihlášky na webu České televize.

"Chceme znovu natočit šest dílů, ženy budeme opět sledovat po dobu šesti měsíců, zhruba od června tohoto roku, během té doby zase proběhne porod i šestinedělí. Rozdíl bude snad jen v tom, že se chceme víc zaměřit na dětský svět, více se věnovat miminku, abychom zachytili, jaké dělá pokroky a co už umí," popisuje Zuzana Šimůnková.

I tatínek je důležitý

Protože měl seriál rekordní sledovanost i mezi muži, chtějí se tvůrci příště zaměřit o něco více také na partnery maminek a jejich tatínkovský pohled. Seriál má být zkrátka určen celé rodině, nikoli jen ženám, nebo dokonce výhradně nastávajícím matkám. 

Druhá série však bude mít ještě jeden podstatný rozdíl - vymění se pozice režisérky. "Mám malé dítě, takže si budu užívat mateřskou a natáčení přenechám jiným," prozradila nám jedna z režisérek první části Linda Kallistová Jablonská. Otěhotnět i porodit stihla během přípravy seriálu také druhá režisérka Zuzana Špidlová, proto se druhé řady ujme další dokumentaristka Markéta Ekrt Válková. Scénaristkou i přes to, že se také stala novopečenou maminkou, Irena Hejdová.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Test: Znáte pravá jména českých celebrit?

Naučte se cizí jazyk: 4 tipy od českých celebrit

Jakub Polanka: Navrhoval jsem pro typické české muže

Jak na skládkách mizí peníze: Stát selhal, říká starosta, který bojuje o stamiliony | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama