reklama

Piknik v královských zahradách. Buckingham nabídne návštěvníkům unikátní možnost

Britská královna Alžběta II. se rozhodla letos v létě poprvé otevřít zahrady svého sídla, Buckinghamského paláce, veřejnosti. Od července do září si tak zde lidé mohou uspořádat piknik nebo se jen kochat nádhernou úpravou královské zahrady.

Piknik královských zahradách. V létě nabídne Buckinghamský palác návštěvníkům jedinečnou možnost | Video: The Royal Family Channel

Královna Alžběta II. se rozhodla letos v létě ještě více přiblížit lidem a na tři měsíce otevře zahrady svého sídla veřejnosti. Reaguje tak na to, že tradiční letní otevření Buckinghamského paláce je již podruhé v řadě kvůli koronaviru odloženo. Místo toho se lidé budou moci projít rozkvetlými zahradami nebo si zde uspořádat piknik.

V zahradách se pořádala řada významných oslav, zahradních slavností i důležitých státnických setkání. Rozsáhlé soukromé zahrady čítají více než tisíce různých stromů, rozkvetlé louky, růžovou zahradu i bylinkové záhonky. Autorem původního vzhledu zahrad byl architekt Capability Brown, pozdější úpravy navrhl William Townsend Ailton a John Nash.

A podobně jako palác je i zahrada plná uměleckých děl. Jedním z nejvzácnějších exponátů je váza Waterloo, obrovská urna vyrobená z jednoho kusu kararského mramoru. Urnu nechal vytesat Napoleon Bonaparte, ale zůstala jen hrubě otesána a po jeho porážce ji nechal dokončit princ regent, později král Jiří IV.

Zahrady budou veřejnosti přístupné od 9. července do 19. září a lidé si budou moci zaplatit také za piknik na jednom určeném místě. Během jara navíc budou pořádány také víkendové prohlídky rozkvetlých luk a záhonů.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama