reklama

Partyšová a Gottová: Chtějí mít zdravá prsa!

Přidejte se i vy k Avon Pochodu plnému naděje a optimismu, stejně jako to udělaly nové ambasadorky projektu - moderátorky Gábina Partyšová a Ivana Gottová

Foto: zdravaprsa.cz

Avon Pochod znovu projde pražskými ulicemi a bude bojovat proti rakovině prsu. Již 9. června se v Praze sejdou všichni, kterým není lhostejný osud druhých a podpoří boj proti zákeřné nemoci. Přidejte se i vy k Avon Pochodu plnému naděje a optimismu...

...stejně jako to udělaly nové ambasadorky projektu - moderátorky Gábina Partyšová a Ivana Gottová, ale také módní návrhářka Taťána Kovaříková.

Jak víte, náš magazín Žena.cz podporuje Avon pochod již několik let, neb tuto akci považujeme za úžasnou a smysluplnou. Letos jsme se zeptali i nových ambasadorek, jaký ony mají vztah k Avon Pochodu a proč se rozhodly jej podpořit.

Zeptali jsem se za vás:

Ivana Gottová:

Proč jste se rozhodla pro projekt Avon proti rakovině prsu?

Rakovinou prsu v Česku onemocní ročně více než šest tisíc žen, třetina boj s nemocí prohraje. To je tak vysoké číslo, že mám potřebu zapojit se do podpory boje proti této nemoci. Ženy, které nemají tolik štěstí a nemoci podlehnou, tu nechávají své rodiny, své děti. Tenhle svět opouští zbytečně moc brzy.

Má někdo z Vašeho okolí s touto nemocí zkušenosti?

Z mého širšího okolí několik žen s rakovinou prsu bojovalo. Některé úspěšně, některé o prs přišly. Ale přežily. To, že je prevence důležitá, by v tomto případě nemělo být bráno jako klišé, ale jako nutnost. A v případě kruté diagnózy by si měla každá žena uvědomit, že to neznamená konečnou. S nemocí se dá bojovat. Důležité ale je, přijít včas. Takže se radši nechat vyšetřit dvakrát než vůbec.

Co byste vzkázala lidem, kteří ještě nejsou rozhodnutí, zda na Avon Pochod půjdou?

Pokud by celý pochod měl zachránit byť jen jednu ženu, tak to za to stojí. S touto nemocí se může setkat každý, bez výjimky. Rakovina si nevybírá...

Gábina Partyšová

Proč jste se rozhodla pro projekt Avon proti rakovině prsu?

Rozhodování bylo jednoduché. Každá žena by jistě ráda pomohla, kdyby měla tu možnost. Toto je právě dobrá stránka popularity. Můžete pomoci ovlivnit alespoň část veřejnosti, upozornit je na určité problémy…

Má někdo z Vašeho okolí s touto nemocí zkušenost?

Ano, moje kamarádka. Nedávno se uzdravila. Měla nádor v prsu, ale protože šla na vyšetření, byl včas odhalen a nemoc rychle vyléčena.

Co byste vzkázala lidem, kteří ještě nejsou rozhodnuti, zda na Avon Pochod půjdou?

Určitě s námi pojďte! Uděláme něco pro své tělo, ducha a pomůžeme těm, kteří to potřebují. Zároveň oslavíme mé narozeniny, které ten den mám.

Nepůjdete s námi?

Vstupenkou na Avon Pochod je tričko, jehož dámskou variantu navrhla již zmíněná známá česká návrhářka Taťána Kovaříková. V ceně 399 Kč jej, stejně jako pánské polo tričko, můžete zakoupit na www.zdravaprsa.cz či u svých Avon Ladies/Gentlemanů.

Co bude k vidění i poslechu?

Letošní ročník Avon Pochodu, který se koná pod záštitou primátora hlavního města Prahy doc. MUDr. Bohuslava Svobody, CSc., startuje ve 12 hodin z parku Kampa a končí tradičně ve Žlutých lázních. Program na startu vás bude bavit již od 10. hodiny. Kromě ambasadorek projektu se můžete těšit i na skupinu Děda Mládek Illegal Band. Odpoledne vystoupí Chinaski a David Deyl či Anna K. V areálu Žlutých lázní bude k dispozici dětský koutek, celá řada atrakcí i možnost zakoupit produkty s růžovou stužkou, jejichž výtěžek jde na konto Avon proti rakovině prsu. Celým programem na startu i v cíli provede Roman Vojtek.

Má to smysl!

„Avon Pochod je jednou z největších charitativních akcí, které se v naší republice konají," prozradila manažerka PR a reklamy Avon Cosmetics Alena Pytlíčková. „Za dobu existence projektu Avon proti rakovině prsu jsme na boj proti této nemoci i věnovali více než 71 milionů korun. Přijďte nás podpořit i vy druhou červnovou sobotu. Těšíme se na vás."

Kudy se půjde:

Více o celém projektu se dozvíte na: www.zdravaprsa.cz.

 


--------------------------------------------------------------------------------

Kam na mamograf?
 

Lockdown je jediná šance. To, k čemu směřujeme, je smutné a tragické, říká Levínský | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama