reklama

Nova odvysílala pilot seriálu Policie Modrava

V neděli v hlavním vysílacím čase odvysílala televize Nova pilotní film krimi seriálu Policie Modrava. Sledovanost přesáhla 1,7 milionu diváků a překonala tak počet diváků pořadu Česko Slovensko má talent, který sledovalo 1,27 milionu lidí

Policie Modrava: Soňa Norisová
Policie Modrava: Soňa Norisová | Foto: Tv Nova

Film měl být původně pilotním dílem šestnáctidílného seriálu z policejního prostředí. Natočení se uskutečnilo v roce 2008 na Šumavě. Prvotním záměrem bylo natočit nákladný seriál v různých exteriérech, který by byl složený z několika krimi příběhů současné Šumavy.

Televize Nova však Policii Modravu kvůli finančním problémům nikdy nedokončila, byť jsou scénáře dalších dílů napsané. K divákům se dostala zkrácená podoba prvního dílu (66 minut), který byl sestříhán tak, aby působil, že již nebude mít pokračování. V hlavních rolí jste mohli vidět Soňu Norisovou (odhodlaná kapitánka), Janu Bouškovou, Táťjanu Medveckou, Jaroslava Satoranského, Daniela Rouse nebo Martina Zahálku. Režisérem a scenáristou je Jaroslav Soukup, který natočil např. Lásku z pasáže (1984), Discopříběh (1987) nebo Jak ukrást Dagmaru (2001).

Oficiální synopse snímku Policie Modrava zní takto: Zločin není jen výsadou velkých měst. O tom se přesvědčí diváky jeho hlavní postava, šikovná a do práce velmi zapálená kapitánka Jana Vinická, která přijíždí z Plzně na Modravu, aby tu nastoupila na uvolněné místo vedoucí místního policejního oddělení. Ačkoli se jako žena, a ještě ke všemu šéfka oddělení plného mužů, od počátku potýká s nedůvěrou svých podřízených, ale u některých s nepřejícností a škodolibou radostí z každého klopýtnutí, svým zápalem, schopnostmi a maximálním ponořením do práce si pomalu buduje uznání a respekt. Pomáhá jí v tom také její rázná povaha a nevyčerpatelná energie s níž se pouští do řešení každého problému.

Češi v Primarku: Výlet i zábava, lidi za udržitelnost platit nechtějí, říká Louženská | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama