reklama

Neuvěřitelné výtvory z jídla: Mladá Američanka vytváří skvosty pro své děti

To, že jídlo slouží primárně ke konzumaci, je jasné. Přesto existuje obor s názvem "foofd art", který potravinám na talíři dává docela jiný rozměr, a to doslova. Podívejte se, jak kreativně se projevuje šestatřicetiletá Američanka Laleh Mohmediová, která se díky výtvorům pro syna stala hvězdou sociálních sítí.

Prohlédnout grafiku
Foto: Instagram Jacobs_food_diaries

Šestatřicetiletá Laleh Mohmediová je maminkou dvou dětí a ženou, která se proslavila svým talentem vytvářet ze zdravých potravin populární postavy, nejčastěji ty animované. Pohádkové hrdiny původně začala vytvářet pro svého malého syna Jacoba, dnes jsou jejím uměním nadšeny statisíce lidí.

Své vůbec první umělecké dílo na talíři vytvořila v květnu 2015, kdy malého synka nadchla palačinkovým lvem. Ten poté očekával další a další obrázky, z malé zábavy se postupem času stal ohromný koníček, a později i kariéra. Nadané maminky si začala všímat americká média a Lalehiny účty na sociálních sítích zaplavily statisíce fanoušků z různých koutů světa. 

Když se mladé Američance narodila dcera Charlie, platila už za celebritu sociálních sítí. 

Všechny výtvory jsou jedlé, vyrobené ze zdravých potravin a barvené pouze přírodními ingrediencemi. Laleh obvykle používá čerstvé suroviny, vyhýbá se rafinovanému cukru a konzervantům. 

Co všechno dokáže Laleh Mohmediová vyrobit z jídla, najdete v naší grafice. 

reklama
reklama