reklama

Nemáte zahradní plynový gril? Poradíme s výběrem!

Rady a tipy, proč koupit zahradní gril plynový!

Foto: Weber

Milujete grilování a uvažujete o zakoupení zahradního plynového grilu? Máme pro vás pár rad a tipů, jak správný plynový gril vybrat a jaké druhy zahradních grilů na plyn jsou na trhu k dostání.

V prodejně se nebojte ptát a prohlížet plynové grily ze všech stran. Ke správnému grilovacímu nářadí patří dokonalý gril, který musí splňovat pár základních pravidel.

Jak vybrat plynový gril

V obchodě si překontrolujte, zda má gril alespoň dva nezávisle nastavitelné plynové hořáky. Snadněji se kontroluje teplota pod grilovaným masem. Knoflíky pro nastavení teploty musí jít lehce otáčet, abychom s teplotou snadno manipulovali. Určitě chtějte vědět, co se děje s tukem, který odkapává z masa. Grily mají sběrné místo, kam přebytečný tuk doputuje a nedochází ke vznícení.

Nebojte se na svůj zahradní gril ptát

Dále je dobré se informovat, jakou životnost mají lávové kameny a co s nimi dělá tuk. Dokonalý gril by měl mít vnitřní části z nekorozních materiálů, včetně lapače tuku. Gril by měl dokonale stát a nehýbat se. Pokud si budete moci vybrat, vynechejte plynové grily s lávovými kameny. Špatně se čistí, proto je lepší plynový gril s litinovým roštem pokrytý smaltem. Určitě se vyplatí sledovat tradici výrobce grilu. Za značkový gril si připlatíte, ale máte jistotu, že jde o specialisty.

Zahradní plynové grily - tři tipy

Prvním z nich je plynový gril Campingaz Expert 2 super. Dvacetikilogramový gril za 4 500 korun má rošt ze smaltu a topné těleso jsou lávové kameny. Jsou umístěné na horním grilovacím roštu a snadno je můžeme používat opakovaně. Dvojitý hořák umožňuje grilování na polovině nebo na celé ploše roštu. Pohodlně reguluje teplotu díky knoflíkům. Součástí je automatické zapalování a dřevěné postraní stolky. Zdrojem energie je desetikilová propanbutanová láhev. Spotřeba je 2x 225 g / h.

Zahradní plynový gril Kemper 90200T je v provedení kombinace dřevo a ocel. Součástí jsou dva nezávislé hořáky a jedna litinová varná deska. Gril má postraní odkládací police. Za 7 790 korun získáte gril o hmotnosti 36 kilogramů. Součástí balení jsou lávové kameny. S grilem jednoduše manipulujete díky pojezdovým kolečkům.

Plynový gril Weber je mistrem ve svém oboru. Za 12 990 korun získáte černý nerezový gril s dvěma hořáky. Grilovací rošt je ze porcelánem smaltované litiny. Na výběr jsou velikosti Small, Medium, Large a Extralarge. Celá konstrukce je na kolečkách a váží 54 kilogramů. Na grilu jsou tři závěsné háčky na příslušenství. Zdroj hoření je uschovaný ve skřínce z nerezu. Na bocích jsou k dispozici odkládací poličky.


reklama
reklama
reklama