reklama

Na cestách: Proč v centru Brna visí barevné deštníky?

Pocházíte z Brna, nebo jste se tam vydali na výlet, a dumali nad tím, proč v místní ulici Česká visí barevné deštníky? Má to velmi dobrý důvod.

Foto: Nadace DRFG

Deštníky budou centrum Brna zkrášlovat ještě zhruba měsíc. Nejde přitom jen o prvoplánovou ozdobu, ale o důmyslný projekt. 

Celé to vymyslela místní platforma Živé město, kterou založilo i když inspirace pochází z řady jižních měst a něco podobného už jste mohli vidět třeba v Barceloně. Nadace DRFG, která tradičně stojí za sociálními, kulturními i sportovními akcemi, projekt realizuje a financuje. Cílem je zvelebit městský prostor a zpříjemnit jeho obyvatelům přechod z letního období do deštivého podzimu.

"V případě deštníků se prozatím jedná o pilotní realizaci. Pokud se zastínění bude líbit, je možné ho v následujících letech realizovat na dalších lokacích," dodává k projektu Veronika Staňková, koordinátorka organizace Živé město.

"Nápad se nám hned líbil. Nadaci jsme založili na jaře 2016, přáli jsme si oslavit její vznik tím, že darujeme Brňanům něco krásného a pestrobarevného, co tu ještě nebylo. Záleží nám na dalším zatraktivnění Brna jako místa setkávání," vysvětluje výkonný ředitel Nadace DRFG David Macek.

Na návrhu instalace v ulici Česká kromě studia Chybik+Kristof Architects&Urban Designers pracoval tým architektů A PLUS, který je zároveň členem brněnské investiční skupiny DRFG. Na technickém zajištění projektu spolupracuje městská akciová společnost Technické sítě Brno.

Deštníky jsou vyrobeny v osmi barvách a každý zdobí decentní motto Nadace DRFG: Všechno začíná setkáním.

V minulosti Živé město například pomohlo navrhnout letní kino na radnici městské části Brno–střed či upravit přednádražní prostor ke Dni bez aut.

Dámy si vyměňovaly prádlo. Výzvu si užila i Jennifer Lopezová | Video: Instagram, TikTok, Twitter, Facebook
reklama
reklama
reklama