reklama

Na cestách: Kde poznat pravý španělský temperament

Krásné písčité pláže, příjemné letní teploty, historická města a ostrovy, které zvou na svoji žhavou a nekončící noční zábavu. Jaké španělské destinace stojí za návštěvu?

Foto: CK Fischer / Shutterstock

Španělsko je známé svým nekončícím temperamentem, noční zábavou a výbornou španělskou kuchyní, z které, pokud jste ji ještě neochutnali, budete příjemně překvapení. Pobyt tady se tak stává nejen ideální rodinnou dovolenou přes den u moře, ale i v noci, kdy si můžete užít romantiku s partnerem, když už jdou vaše děti spát. 

Mimochodem, pokud cestujete s dětmi, ale rádi byste si dovolenou užili i tak trochu bez nich, porozhlédněte se na trhu po takové dovolené, kde vás dětí na nějakou dobu nejen zbaví, ale ještě je skvěle zabaví, takže vám to ani nebudou mít za zlé. "Náš dětský klub Funtazie nabízí zábavný i poučný program pro malé dobrodruhy. Naší specialitou je i Sportovní akademie, do níž mohou rodiče zdarma své děti přihlásit. Zatímco vy si budete užívat volna, vaše děti se naučí základům různých sportů nebo vypilují ty oblíbené," popisuje mluvčí CK Fischer Jan Bezděk.

Ale zpět ke Španělsku. Pokud se sem letos plánujete po nějakém čase vrátit, nebo snad jedete úplně poprvé, připomeňte si místa, která vás rozhodně ani v nejmenším nezklamou.

Menorca: Příroda a klid

Menorca je oproti ostrovu zábavy Mallorce mnohem klidnější. Zároveň je plná krásné panenské přírody. Romantické členité zálivy, které jsou téměř nedotčeny lidskou činností, skryté bělostné či zlaté až červené pláže, ke kterým se dostanete jen po přírodních cestách.

Menorská kultura je ovlivněna velkým množstvím civilizací, které se na ostrově usídlily. To se odráží na místních zvycích, architektuře, jídlu ale i vínu, které se na ostrově pěstuje od nepaměti. Menorca nabízí nepřeberné množství tipů na výlety - poutní místo Monte Toro, hlavní město Mahon či město Ciutadella, které bylo prohlášeno za národní kulturní památku. 

Mallorca: Nejhezčí západy slunce ve Středozemí

Na překrásném ostrově Mallorca v západní části Středozemního moře na vás budou čekat po celou sezonu letní teploty kolem 30 stupňů, krásné bílé pláže a průzračně modré moře. Mallorca se v noci mění na ostrov plný zábavných atrakcí a nočního života. Španělský temperament je cítit na každém kroku. Živelná hudba, tančírny španělského a latinského tance a místní restaurace s tolik typickým španělským jídlem – to jsou zážitky, které vaši dovolenou dostanou na zcela jinou úroveň. Ačkoliv je Mallorca poměrně turisticky oblíbená, zdejší krajina si uchovala původní romantický ráz. Celý ostrov je posetý pomerančovníky a citronovníky, připadáte si tu jako v ráji. 

Costa Cálida: Pláže i hory

Přes 250 kilometrů dlouhé španělské pobřeží u Středozemního moře nabízí všechno, co je potřeba k ideální rodinné dovolené. Pobřeží se nachází mezi poklidnou rybářskou oblastí Costa Almería a známým přístavním městem Alicante. Na Costě Cálidě si užijete rozpálené písčité pláže, hornaté vnitrozemí a bohatou středověkou kulturu, do které vtiskli stopu Kartaginci, kteří odtud začali expandovat na Starý kontinent.

Na Costě Cálidě si můžete kromě krásného počasí a teplého moře užít i netradiční vodní zábavu, ať už v největším přírodním bazénu Evropy v laguně Mar Menor, kde si můžete třeba zašnorchlovat, či v rekreačním centru Torrevieja, kde je aquapark Aquopolis.

Costa de La Luz: Nejfotogeničtější

Pokud si chcete vybrat na strávení vaší dovolené oblast, kde se do dneška nerozmohly turistické komplexy hotelů, Costa de La Luz neboli Pobřeží světla je tou správnou volbou. Pobřeží získalo své jméno díky dokonalém světlu, které se odráží od fasád bílých domů a písečných pláží. Ty vytváří romantická zákoutí obklopená borovými lesy a řekami, které ústí do Atlantského oceánu.

Hlavním městem této provincie je přístavní město Cádiz, které je považováno za nejstarší město v jihozápadní Evropě. V tomto městě můžete prozkoumat tři tisíce let staré stopy po fénické kultuře nebo místa, odkud vyplouval Kryštof Kolumbus na své daleké cesty. Pobřeží Costa de La Luz je rájem vinařů. V oblasti se vyskytuje na 40 vinných sklepů, které v sobě ukrývají skutečné vinařské skvosty. 

Dvořák může vést ČT jen pár měsíců. Policie byla psychologické divadlo, říká Rožánek | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama