reklama

Myslete na léto: Kde najít ráj v Řecku?

Konečně dorazila opravdová zima. Pokud se z toho zrovna neradujete, obraťte myšlenky třeba k plánování letní dovolené.

Foto: Shutterstock / CK Fischer

Zdá se to sice přehnané, ale leden je skutečně ideálním měsícem pro plánování letní dovolené. Obzvlášť pokud jedete s celou rodinou a máte dost přesné představy. Pokud přemýšlíte o Řecku a zatím ho tak úplně neznáte, máme pro vás pár tipů, kde by se vám mohlo líbit.

Přibližně jedna čtvrtina rozlohy Řecka připadá na řecké ostrovy v Egejském a Středozemním moři, kterých je přes tři tisíce. Návštěvníci se mohou každoročně vracet do jiných míst a objevovat tak pokaždé jiné krásy napříč všem ostrovům. Na každém z ostrovů je zapsána jiná historie, tradice a architektura, které vás mohou neustále příjemně překvapovat.

Jaké řecké ostrovy jsou ty nejoblíbenější, a proč se vám tam bude líbit? 

Kos: Moře i termální prameny

Ostrov Kos splňuje všechna kritéria pro skvělou rodinnou dovolenou. Křišťálové moře a 112 kilometrů dlouhé pláže si zamilujete. Na ostrově se, kromě skvělého koupání, dobře najíte v místních domácích tavernách, kde nabízí to nejlepší z řecké a středomořské kuchyně. Určitě si nezapomeňte z dovolené odvézt typický suvenýr – tymiánový med, který je tolik charakteristický pro tento ostrov. Blahodárnou energii načerpejte z termálních pramenů v lázních Emprós Thermá, které vyvěrají přímo do moře, takže si můžete lázně užít přímo na pláži při romantickém západu slunce. Ostrov Kos je považovaný za kolébku moderní medicíny. Její zakladatel Hippokrates na ostrově žil a šířil své moderní lékařské praktiky. Jsou zde pozůstatky staré antické nemocnice, či Hippokratův strom, o kterém se tvrdí, že je starý 2500 let. 

Kréta: Nejčistší moře v Evropě

Pokud chcete vsadit na jistotu a užít si dovolenou v místě nádherných pláží a krásné přírody, Kréta je jasnou volbou. Z Kréty promlouvá tisíciletá historie minojské civilizace, jejíž pozůstatky můžete prozkoumat v palácovém labyrintu Knossos, či navštívit nejhezčí středověké krétské město Chania, kterému se po právu díky své romantické atmosféře říká Benátky východu. Kréta nabízí rozmanité krásy přírody, od vysokých pohoří dosahujících téměř 2 500 metrů nad mořem, po hluboké kaňony a krasové jeskyně, kterých bylo doposud na Krétě objeveno na tři tisíce. 

Rhodos: Slunce 300 dní v roce

Řecký ostrov Rhodos podle legendy získal bůh Slunce Hélios od nejvyššího řeckého boha Dia. Od té doby bůh Slunce nad ostrovem drží svoji ochrannou ruku. Na Rhodosu slunce svítí po celých 300 dní v roce. V této destinaci si přijde na své úplně každý. Chvíle klidu a odpočinku lze trávit na nekonečných plážích azurového Středozemního a Egejského moře. Na nejjižnějším cípu ostrova se setkávají tyto dvě moře a vytvářejí cca pět kilometrů dlouhý pás písčité pláže, která v době přílivu úplně zmizí. Rodiny s dětmi na Rhodosu především ocení kvalitní hotelové komplexy s četnými sportovními aktivitami. A pokud se zajímáte o historii, nesmíte minout starověké archeologické naleziště Kamiros. 

Když dovolená, tak bez stresu

Plánujete svoji dovolenou několik měsíců dopředu a místo těšení máte pocit, že spíš organizujete výlet pro celý regiment? Hoďte všechny přípravy za hlavu, vyberte si destinaci a datum, kdy chcete na dovolenou odjet, a cestovní kancelář všechno zařídí.

Pokud se nechcete nijak časově vázat, a užít si časovou flexibilitu, kterou máte při cestování na vlastní pěst, využijte zatím celkem výjimečný systém výběru dovolené, který nabízí CK Fischer. Ten zaručuje, že můžete odletět, kdykoliv se vám zlíbí. Navíc můžete vybírat až z 64 tisíc hotelů a z 268 destinací po celém světě.

Právě teď je navíc nejlepší doba na plánování letní dovolené. Kapacity hotelů jsou minimálně obsazeny, proto bude vaše poptávka po vysněné dovolené u moře splněna do posledního puntíku. Většina cestovních kanceláří nabízí na určité typy zájezdů výrazné slevy pro děti, lze měnit destinace týden před odletem, či využít parkování na letišti zdarma po celou dobu trvání dovolené. Aby toho nebylo málo, cestovní kancelář se postará i o vaše děti. V klidu si můžete užít dovolenou na prosluněné pláži, zatímco se o ně postarají čeští animátoři.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama