reklama

Modelka s Downovým syndromem boří mýty

Osmnáctiletá Madeline Stuartová trpí Downovým syndromem. Zdravotní překážky ji ale nezastavily v tom, aby se stala slavnou modelkou.

Madeline Stuart
Madeline Stuart | Foto: Instagram Madeline Stuart

Osmnáctiletá Madeline Stuart se narodila s Downovým syndromem. Ani zdravotní handicap ji ale nezastavil v cestě za splněním snu, kterým pro ni odmalička byla módní mola. Do světa modelingu ji loni přivedla italská firma FTL Moda a houževnatá dívka už začala sklízet první úspěchy.

Zhruba před měsícem se objevila na předváděcím mole během prestižního Týdne módy v New Yorku, kde předváděla modely značky Lulu et Gigi. A stejně tak zazářila i v kampani amerického svatebního salonu.

"Focení pro mě bylo jedinečnou příležitostí, jak předvést Madelininu krásu, osobnost a úžasnou duši. Je opravdu velkou inspirací," pochvaluje si fotografka Sarah Houston spolupráci s ní v rozhovoru pro britský deník The Independent.

Stejně jako další lidé s tímto druhem genetické poruchy (v České republice se vyskytuje u jednoho z 1500 narozených dětí) bojovala Madeline i nadváhou. Ovšem ani kila navíc jí nezabránila v tom, aby dělala, co ji baví. A pozor není to jen modeling. Stejně ráda totiž tancuje, a touží se stát ještě roztleskávačkou.

Madeline, která byla nedávno nominována na titul Australanka roku 2016, navíc nemyslí jen na sebe a svoji kariéru. Snaží se totiž i vyšlapat cestu dalším lidem s Downovým syndromem. "Věřím, že má účast bude milníkem. Doufám, že prostřednictvím módy se může změnit pohled, který má společnost na lidi s handicapem," svěřila se na svém Instagramu.

Velkou podporou jí byla a je především její matka Rosanne. "Myslím, že je čas, aby si lidé uvědomili, že i s Downovým syndromem může být dívka sexy a krásná," uzavírá.

Madeline má ale i další fanoušky. Její profily na sociálních sítích sledují stovky tisíc lidí na celém světě.

Dámy si vyměňovaly prádlo. Výzvu si užila i Jennifer Lopezová | Video: Instagram, TikTok, Twitter, Facebook
reklama
reklama
reklama