reklama

Kráska, nebo zvíře? Modelka se narodila s kočičí tváří. Teď dobývá svět

Kdo dokáže definovat krásu? Módní svět se v posledních letech rozhodl zničit její klasický obraz a čím dál více vyhledává atypické ambasadory.

Foto: V Magazine

Odstartovala to Cara Delevingne se svým hustým obočím, které do té doby bylo chápáno spíš jako nevýhoda. Pokračovalo to transsexuálními modelkami jako Lea T či Andreja Pejic, které i přesto, že se narodily v mužském těle, uchvátily křehkou ženskostí.

Módní svět postupně objevil krásu v jedinečnosti, ne mainstreamové dokonalosti. Kampaně zaplnily tváře, jako je pětadvacetiltý albín Shaun Ross, dvaadvacetiletá Winnie Harlow, která trpí vzácnou vadou kůže jménem vitiligo, nebo sedmadvacetiletá Melanie Gaydos, která se narodila se syndromem ektodermální dysplazie - genetickou poruchou, která způsobuje různé abnormality v růstu vlasů, zubů, nehtů, chrupavek a kostí - a právě Melanie kvůli této nemoci nemá skoro žádné vlasy ani zuby.

Kočičí dívka

Nikoho tedy nepřekvapí, že když se na scéně objevila dívka s kočičím obličejem, všichni začali obdivovat její výjimečnou krásu. Caitin, která si na svém instagramovém účtu říká @caitinkitten, tedy Caitin koťátko, trpí Schmid-Fraccarovým syndromem neboli syndromem kočičích očí. U většiny postižených tato nemoc způsobí pouze "výpadek" barviva v panenkách, což má za důsledek právě dojem kočičích očí. Ve vzácných případech, jako právě u Caitin, ale může postihnout i další části obličeje - například rozštěp rtů či zploštění nosu. 

Dívku na Instagramu objevil slavný fotograf Nick Knight, který pravidelně fotí kampaně pro značky jako Alexander McQueen, Louis Vuitton či Christian Dior, a nafotil s ní fashion story pro V Magazine. Caitin tedy čeká velká budoucnost.

Podívejte se do galerie na módní i osobní fotografie. 

Klusák: V Gottově příběhu je hodně nesrovnalostí. Výpovědi psychiatra jsou důležité | Video: Daniela Písařovicová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama