reklama

Kam v Praze a v Brně vyrazit za Mikulášem?

Přinášíme několik tipů, kam vyrazit s dětmi v Praze a Brně za Mikulášem

"Čerti pak z přineseného velkého strožoku zanechali na zámku dárek - figurínu návštěvníka sezóny 2011, který bude slušný, nehlučný a vnímavý," poznamenal Zdeněk Musil z tiskového odboru Národního památkového ústavu v Brně.
"Čerti pak z přineseného velkého strožoku zanechali na zámku dárek - figurínu návštěvníka sezóny 2011, který bude slušný, nehlučný a vnímavý," poznamenal Zdeněk Musil z tiskového odboru Národního památkového ústavu v Brně. | Foto: Národní památkový ústav v Brně

Blíží se svátek svatého Mikuláš. Kam vyrazit s dětmi či partnerem? Přinášíme vám několik zajímavých typů na mikulášské akce v Praze v Brně.

Akce v Praze: Koncert v Opeře

Navštivte benefiční koncert kapely The Tap Tap z Jedličkova ústavu s jejími hosty. Koncert se koná 5. prosince v osmnáct hodin ve Státní opeře Praha. Vystoupí Klára Vytisková, Kamil Střihavka, Tonya Graves, Xindl X a další. Vstupenky pořídíte od 450 korun v síti Bohemia Ticket. Koncert poběží v přímém přenosu na prvním programu České televize.

Mikuláš na Barrandově

Třetího prosince se ve Fundusu Barrandov Studia koná další ročník prohlídek filmových kostýmů. Hlavním tématem bude svátek svatého Mikuláše, potkáte tedy anděly, čerty i čertice. Vstupné je stanoveno na 120 korun pro dospělé, 60 korun pro děti do patnácti let a 80 korun pro důchodce. Rodinné vstupné pro dva dospělé a dvě děti činí 300 korun.

Mikuláš pro hokejové fanoušky

Zápas  Slavia - Mladá Boleslav byl přeložen na pondělí 5. prosince, hokejový klub proto připravil pro fanoušky speciální mikulášskou akci. Každý, kdo přijde v převleku čerta, Mikuláše nebo anděla, získá vstup na hokej zadarmo. Mikuláš s čerty budou navíc během zápasu přítomným dětem nadělovat sladké pozornosti.

Mikulášská v Šestce

Děti můžete vzít na mikulášskou nadílku do obchodní centra Šestka. Akce se koná třetího prosince od jedenácti hodin. Vystoupí Dáda Patrasová. Děti se budou moci vyfotit s perníčkem v životní velikosti a malovat na nekonečný papír nebo si nechat čertovsky pomalovat obličej.

 

Akce v Brně - Mikuláš ve vlaku

Klub přátel kolejových vozidel Brno pro vás připravil jízdu zvláštního vlaku doprovázeného mikulášskou družinou, taženého poprvé nově zprovozněnou parní lokomotivou BS 200. Přijďte třetího prosince okusit předvánoční atmosféru nebo se jen tak pomalu svézt parním vlakem. Hodné děti se po básničce dočkají sladké odměny. Vlak vyjíždí ze stanice Brno hlavní nádraží.

Mikuláš v obchodním centru

Obchodní centrum Campus Square Brno pro vás připravilo na čtvrtého prosince mikulášský program, který probíhá od jedenácti do osmnácti hodin. Každý dostane dárek v podobě zimního kulíška Campus Square.

Rozsvícení stromku a nadílka

V neděli čtvrtého prosince v osmnáct hodin proběhne v Brně - Bohunicích rozsvícení vánočního stromku, odpálení ohňostroje a mikulášská nadílka. Akce se koná před bohunickou radnicí. V sedmnáct hodin vystoupí žáci základních škol.

Mikuláš v aquparku

Letos dorazí do Brna - Kohoutovic i Mikuláš. Přijďte s dětmi čtvrtého prosince ve třináct hodin do kohoutovického aquaparku. Na děti čeká mnoho her, občerstvení i dárečky od Mikuláše, čerta a anděla. Pro děti do patnácti let je vstup zdarma.

 

 


 

Bittnerová: Vložky zdarma? Pro spoustu žen je menstruace stigma, muži diskuzi hrotí | Video: Emma Smetana
reklama
reklama
reklama