reklama

Jaký digitální fotoaparát vybrat pod stromeček?

Jaký dárek ještě sehnat pod stromeček? Digitální fotoaparát.

Nejmenší digitální fotoaparát s čočkou 28mm LUMIX DMS-FX1 firmy Panasonic, představený na veletrhu CeBIT
Nejmenší digitální fotoaparát s čočkou 28mm LUMIX DMS-FX1 firmy Panasonic, představený na veletrhu CeBIT | Foto: Reuters

Stále hledáte inspiraci na vánoční dárky? Digitální svět si zaslouží digitálně fotografovat. Klasické fotoaparáty nebo polaroidy jsou spíše již nostalgickou vzpomínkou, digitálních foťáků je však v nabídce obchodů celá řada.

Digitální zrcadlovka Nikon D3100 je jedním z nejprodávanějších foťáků u nás, především pro začátečníky. Velmi snadno se používá, při nastavení režimu Průvodce vás navíc navede, jak vytvořit tu nejlepší fotku v daných podmínkách. Fotoaparát nahrává i videa v HD kvalitě ve dne i v noci. Snímač CMOS se 14,2 milionu pixelů zaručí skvěla barevné a kvalitní snímky.

Canon EOS 600D s osmnácti megapixely má výklopný displej, který je výhodný zejména pro nahrávání videa. Užitečné je i nastavování hlasitosti a expozice při nahrávání, překvapí i digitální zoom bez ztráty kvality.

Menší rozměry vhodné zejména pro cestování nebo sportovní focení má kompaktní digitální fotoaparát Panasonic Lumix DMC-TZ20. Má velmi kvalitní stabilizaci zoomu, výborné ovládací možnosti, včetně těch manuálních, a snadno se používá. Video natáčí v HD kvalitě se stereo zvukem. Navíc se prodává v několika módních barevných variantách.

Skutečně kapesní je šikovný foťáček Sony Cyber-Shot DSC-W530. Snadné ovládání s českými popisky a velice povedený design s kovovým tělem dává najevo, že navzdory svému roztomilému vzhledu nejde jen o dětskou hračku. Stabilizátor, 14,1 megapixelů, funkce na panoramatické fotografie či funkce Smart Zoom jsou toho důkazem.

Dámy si vyměňovaly prádlo. Výzvu si užila i Jennifer Lopezová | Video: Instagram, TikTok, Twitter, Facebook
reklama
reklama
reklama