reklama

Jak zabalit vánoční dárky zvláštních tvarů?

Před Vánocemi to řešíme všichni: balení dárků. Jak si poradit s těmi, u kterých to kvůli jejich tvaru není tak jednoduché?

Foto: iStock

Taky se vám už několikrát stalo, že jste ztratili trpělivost u balení neforemných dárků a v duchu si přísahali, že už budete svým blízkým kupovat jenom knížky? Teď už nemusíte. Existuje totiž mnoho způsobů, jak hezky zabalit dárek. 

Odpověď hledejte v toaletním papíru

Všechno je na dosah ruky. Tedy v případě, že máte alespoň kousek balicího papíru, 20 x 30 cm, abychom byli přesní. Budete taky potřebovat tři trubičky z toaletního papíru (teoreticky vám ale může postačit jenom jedna). Vložte váš dárek do jedné z trubiček (ideální na zabalení peněz, papírového voucheru, letenky, něčeho, co je na kousku papíru). Rozprostřete balicí papír a vyskládejte na něj tři trubičky vedle sebe tak, aby tvořily jednu delší trubici, trubička s dárkem je uprostřed. Obalte trubičky papírem. Okraje dvou krajních trubiček budou vyčuhovat, lehce zatáhněte nejdříve za jednu a poté za druhou. Mezi prostřední a krajními trubičkami se vytvoří prostor, nyní stačí jen lehce zatočit a zatlačit dovnitř, poté převažte mašlí. To samé zopakujte na druhé straně. Voila, máte hotovo!

Krabička = vaše spása

Krabice a menší krabičky v průběhu roku nikdy nevyhazuji. Na Vánoce, narozeniny a jiné příležitosti jsou totiž skvělým pomocníkem. Krabici můžete vystlat hedvábným papírem nebo čímkoliv jiným, co budete mít po ruce (na dno se hodí i vánoční balicí papír). Vložte do ní váš dárek a pak už jen převažte mašlí. Trendem je taky pod provázek umístit živou větvičku jehličnatého stromu nebo kousky celé skořice.

Všestranná sklenice

Určitě se vám někde válí sklenice na zavařeniny. A pokud ne, můžete ji levně sehnat v obchodech. Buď ji můžete nechat prázdnou a dárek do ní jen tak vložit, nebo ji nejdříve něčím vystlat, aby dárek nebyl vidět. Můžete taky vyzkoušet vnitřek obalit balicím papírem tak, že ten jediný půjde zvenku vidět. Je to originální, levné a efektní řešení.

Pro velké dárky

Máte-li velký dárek, který ani náhodou do žádné krabice nestrčíte (kolo, nábytek), a možná i takový, který raději chcete schovat do vedlejší místnosti (v rámci překvapení), máme pro vás výborný tip: Vánoční světýlka. Jednoduše omotejte světýlka okolo dárku a na pár místech připevněte pomocí mašle nebo gumiček. Zapojte a kochejte se.

Obří mašle

Na menší dárky vám stačí pouhá stuha. Kupte takovou, která je hodně hrubá, dárek klasicky převažte a nahoru vytvořte mašli. Pod stromečkem může být jen tak, menší dárek nepůjde ani vidět, nebo vložte do ozdobné papírové tašky.

Skrytý poklad naproti Národnímu divadlu. Interiér Akademie věd je impozantní | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama