reklama

Udělejte si nástěnku snů: Jednoduchý návod pro rok 2017

Buďte tvůrcem a strůjcem svého života a zpřítomněte své sny na nástěnku, kterou si doma sami připravíte a pak ji celou prožijete.

Foto: iStock

Ve škole jsem nikdy nebyla vhodný adept na funkci nástěnkářky a pravda je taková, že jsem po tom ani nikdy netoužila. Doma jsem si ale dělala nástěnky svých oblíbených herců a hereček, takže jistou praxi v tomto směru mám.

Naposledy jsem se nadchla návodem psychoterapeutky Lucie Mucalové k vytvoření takzvané nástěnky snů a pustila jsem se do ní. Upozorňuji na to, že za jedno odpoledne ji ale nevytvoříte. Vyžaduje od vás totiž čas, klid a lehce meditativní rozpoložení.

Nejen při tvorbě nástěnky je také dobré si uvědomit, že na plnění našich snů nebudeme úplně sami. Může nám k tomu pomoci energie dalšího roku, roku ohnivého Kohouta. Jaké bude mít ten příští rok směřování? Kohout je zvíře precizní, pilné, učenlivé, zemité a iniciativní. Všechno, co se v letošním roce začalo řešit, se v tom příštím roce dokončí. Ať už jde o nový byznys nebo lásku. Kohout se neschovává v koutě a dává o sobě vědět s patřičnou grácií, hrdostí, nezávislostí a sebevědomím. Takže jedno je jisté: ten příští rok nám svým směrováním a silou může vydatně pomoci. Pojďte na to!

Pár kroků k realizaci nástěnky snů podle Lucie Mucalové:

1) Dříve než začnete tvořit nástěnku snů, sedněte si a zamyslete se nad svými sny, přáními, kterých byste chtěli v roce 2017 dosáhnout. Nápady si můžete psát nebo o nich pouze přemýšlejte, dejte si třeba pár dnů a postupně domýšlejte, dosnívejte.

2) Sežeňte si velký formát tvrdého kartonu nebo desku pro svoji nástěnku snů (kartón z krabice, korková nástěnka).

3) Najděte si pro svoji nástěnku snů místo. Místo by mělo být dobře viditelné, kde často chodíváte a věnujete tomu místu pozornost, jedině tak může vaše podvědomí pracovat na tom, aby se věci daly do pohybu dle vašich snů a přání. Vaše podvědomí tak bude neustále stimulováno a bude pracovat na tom, abyste byli schopni daných snů a cílů dosáhnout…

4) Máte v hlavě přání k roku 2017? Začněte sbírat obrázky… různé obrázky, co nějakým způsobem vyobrazují vaše přání, sny, touhy. Nástěnka snů by se měla zabývat všemi aspekty vašeho života. Když budete obrázky vybírat, položte si vždy otázku: Co bych si přál/a, pokud bych nemusel/a řešit čas a peníze. Nebo jednoduše, co by mi udělalo v novém roce radost a vytvořilo mi pocit štěstí a naplnění?


Obrázky jsou zcela zásadní

Nástěnka a obrázky na ní ve vás musí vyvolávat příjemný pocit, rozhodně nemá strašit, má to být pro vás pomyslná živá voda příštího roku. Máte pohromadě všechny potřebné obrázky? Tak si sestavte z obrázků koláž, vše na nástěnku nalepte. Než obrázky nalepíte, hezky si s nimi na ploše hrajte, pohybujte s nimi a nalepte ve chvíli, kdy před vámi vznikne obraz snů a radosti.


Váš skvělý rok 2017

"Je důležité doplnit data ke každému obrázku. K tomu si napište, co vlastně který obrázek znamená. Máte na obrázku kupu peněz? Je potřeba si k obrázku napsat např. "Daří se mi ve finanční oblasti" nebo "Peníze se mě drží". Máte tam obrázek spokojeného páru? Napište, co pro vás znamená: je to skutečnost, že jste potkala nového milujícího muže? Prostě konkretizujete, ať jsou přání jasná. Potřebujete také ke každému obrázku, který reprezentuje váš sen, napsat datum, kdy jej chcete mít v roce 2017 splněn (stačí měsíc). Dejte svou nástěnku snů na viditelné místo, každý den se u ní nezapomeňte zastavit, klidně si před ní na chvíli usadit, prohlížet si obrázky, číst popisky a snít, prožívat ten pozitivní pocit, že tohle je váš skvělý rok 2017," dodává psychoterapeutka pro děti a dorost, Lucie Mucalová.

Tereza Těžká: Je nás pět, mám třikrát víc lásky i trápení. Je mýtus, že nežárlíme | Video: DVTV, Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama