reklama

Jak se slaví Velikonoce ve světě: Kde pečou obří omeletu a proč se rozbíjí nádobí

Jaro je v plném proudu a Velikonoce klepou na dveře. Blíží se jeden z nejvýznamnějších křesťanských svátků, který ale v širším pojetí oslavuje - krom Ježíšova zmrtvýchvstání - i příchod teplých dnů a nový život jako takový. Vydejte se s námi napříč planetou a podívejte se, jak se slaví Velikonoce jinde na světě.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

S oslavou Velikonoc se obvykle pojí mnohé lidové tradice. Ty se mohou zemi od země lišit a občas (z našeho "českého" pohledu) působit i docela kuriózním dojmem. Od nápaditě vymalovaných kraslic se tak dostanete k honosně nazdobeným vozům s volím spřežením, k házení hrnců, strašidelným kostýmům anebo k výrobě obří omelety pro stovky strávníků. 

Velikonoční svátky v širším pojetí oslavují konec náročného období zimy a vznik nového života. Dny se utěšeně prodlužují, stromy barevně rozkvétají, mláďata se houfně rodí. Nálada je lepší a optimismus s nadějí voní ve vzduchu.

Podívejte se s námi, jaké tradice se vážou k Velikonocům jinde na světě, a posuďte sami, jak moc (nebo málo) vám připadají zábavné či neobvyklé.

Více najdete v grafice…

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama