reklama

Existuje nebe? Tříletý chlapec tam byl!

Jmenuje se Colton Burpo a ve třech letech prodělal klinickou smrt. Setkal se při ní s Bohem, s mrtvým dědečkem a se sestrou, která se nikdy nenarodila.

Foto: Profimedia.cz

Jmenuje se Colton Burpo a ve třech letech prodělal klinickou smrt. Setkal se při ní s Bohem, s mrtvým dědečkem a se sestrou, která se nikdy nenarodila.

Zní to spíš jako scénář ze seriálu Věřte - Nevěřte. Přesto si Colton pamatuje takové detaily, které snad ani nápaditá dětská fantazie nedokáže sama vyplodit... O podrobnostech informoval americký televizní kanál NewsChannel 3.

Smrtící diagnóza

Je to už pár let, co rodina Burpových ze státu Nebrasca vyrazila na výlet do Colorada. Tehdy tříletý Colton si neustále stěžoval, že ho bolí bříško. Lékaři diagnostikovali chřipku. Stav dítěte se však zhoršoval. Chlapec trpěl úpornými bolestmi, a tak po návratu doma v Nebrasce navštívil svého obvodního lékaře.

A nastal poprask. Bolesti mělo totiž na svědomí prasklé slepé střevo - zákeřná komplikace, která vzhledem k původní špatné diagnóze hrozila vnitřní sepsí, jež může skončit i smrtí. Colton byl odvezen v kritickém stavu na sál a prodělal složitou operaci. Zoufalým rodičům zbývala jen malá naděje, že přežije. A modlitba. Tak se Todd a Sonya vroucně modlili...

A Colton přežil. Když se však zotavil, začal vyprávět věci, nad nimiž zůstával rozum stát rodičům i lékařům.

Když byl pradědeček mladý

Chlapec vyprávěl, jak se ocitl v nebi, kde mu zpívali andílci. Povídal si prý dokonce se samotným Bohem. "Byly tam zlaté ulice plné barev. Sedl jsem si Ježíšovi na klín a cítil jsem se v bezpečí," vzpomínal. Asi si řeknete - nic zvláštního, dítě vychovávané ve víře z posledních sil blouznilo. Jenže...

Colton viděl kdesi mimo své tělo spoustu věcí a potkal hodně lidí. Mezi nimi byl i pan Pop. Tak se jmenoval pradědeček, kterého nikdy nepoznal - zemřel totiž 30 let před hochovým narozením. A strace na fotkách chlapec nepoznával. Až jednou Coltonovu babičku napadlo poslat mu fotku jejího otce z mladých let. "Ano, s tím jsem tam mluvil!" tvrdil rozhodně při pohledu na starou rodinnou fotografii.

Sestře se stýská

Hlavní překvapení však mělo teprve přijít. Chlapec tvrdil, že v nebi potkal svou sestru. "Připadala mi povědomě. Začala mě objímat a říkala, že je ráda, že je tam s ní někdo z rodiny," tvrdil rodičům Colton. Vůbec se nedal zviklat tím, že jeho starší sestra žije spokojeně s rodinou stejně jako on a k odchodu z tohoto světa se rozhodně nechystá. A o tom, že jeho maminka potratila, než se narodil, samozřejmě neměl ani tušení. Takové věci se přece dětem neříkají!

Proto se Burpovi rozhodli synovo vyprávění knižně zpracovat. Zrodil se hit Heaven is for Real (Nebe je skutečné), jehož bylo prodáno půl milionu kusů. A Colton? Dnes dvanáctiletý chlapec je silně věřící a nikdo mu nevymluví, že nebe existuje.

Napište nám!

Co myslíte - jde jen o dobře zpeněženou, bujnou dětskou fantazii, nebo o neuvěřitelnou skutečnost? Věříte na mimosmyslové vnímání? Stalo se snad něco podobného i ve vaší rodině? Napište nám o tom! Příspěvky o délce maximálně 10 vět posílejte na adresu [email protected], do předmětu uveďte heslo "Nebe".

Vaše příspěvky můžete posílat do úterý 29. března. Nejzajímavější z nich uveřejníme a tři odměníme krásnou filmovou cenou - hračkami s motivy z filmu Máma mezi Marťany. Chcete-li soutěžit, nezapomeňte připojit své jméno, adresu a telefonní číslo! Zaslané příspěvky se stávají vlastnictvím magazínu www.zena.cz a jejich posláním dáváte souhlas k neomezenému užití. Redakce si vyhrazuje právo příspěvky redigovat.

Máma mezi Marťany

Vyneste odpadky, snězte brokolici - kdo potřebuje maminky? Devítiletý Milo zjistí, jak moc potřebuje svoji maminku, když ji unesou Marťané, kteří plánují, že ukradnou její "maminkovství" pro své vlastní potomky. Film ukazuje Milovu výpravu, kterou podnikne na záchranu své maminky - divoké dobrodružství ve formátu 3D, které zahrnuje cestování načerno na vesmírné lodi, řízení komplikované víceúrovňové planety a ovládnutí mimozemského národa a jejich vůdce. S pomocí technické inteligence, pozemšťana jménem Gribble, který žije pod zemí a rebelské Marťanské dívky jménem Ki se Milovi podaří najít cestu zpátky ke své mamince - více než jedním způsobem. Premiéru bude mít film v českých kinech už zítra, tedy ve čtvrtek 24. března.

zdroj: nytimes.com, NewsChannel 3

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama