reklama

Eva Decastelo: Nejsem proti plastikám, ale zvětšit zadek bych si nenechala

Herečka a moderátorka si ve svých 43 letech uvědomuje, že se o své tělo ne vždy příkladně stará. Co by nejraději změnila a proč si o sobě myslí, že je dřevo?

Foto: ČTK

Herečka a moderátorka Eva Decastelo je často vidět v jednom z nejsledovanějších seriálů současnosti, ve Slunečné, kde hraje Zuzanu Dolejšovou. V našem rychlém dotazníku ale přemítá, co by mohla ve svém životě změnit, jaké rady dává svým dětem a proč si o sobě myslí, že je jako slon v porcelánu. 

Čím vás vlastní tělo v průběhu let překvapuje?

Že i přesto, jak špatně se o něj starám, stále funguje. Uvědomuji si, že to takhle nelze držet donekonečna. Začínám pomalu, ale jistě pravidelně cvičit, sice malinko, ale přece, vrátila jsem se k otužování a také si mnohem více hlídám, co jím. Mám bohužel vrozenou velkou chuť k jídlu a chybí mi záklopka, ale snažím se krotit.

Co vy považujete za definici lidské krásy?

Pro mě je krásný člověk, se kterým je mi dobře a který mi vykouzlí úsměv na tváři.

Kterému koníčku jste v posledních měsících propadla?

Otužování. Je to zdarma, posiluje to imunitu a je to první věc, která se nějakým způsobem přiblížila sportu a vyvolává ve mně endorfiny. Což žádné jiné cvičení ne. Chodím s přáteli plavat do Vltavy a je to super. Zatím má voda okolo 13 stupňů, tak uvidíme, jak dlouho vydržím. Můj velký vzor je Kristýnka Frejová, ta chodí plavat již rok v kuse a je skvělá.

Jaké tři rady do života chcete své dceři rozhodně dát?

Nejdůležitější je, aby byla dobrý člověk. Osobně se řídím takovým heslem: Pošli to dál. Což ve zkratce znamená pomáhat bez nároku na odplatu a věřit, že když vy pomůžete někomu, pomůže on zase dalším lidem. Takové šíření dobra. A k tomu vedu i své děti.

Jaké plastické operace byste nikdy nepodstoupila?

Asi zvětšení zadku. Já vůbec nejsem proti žádným plastickým operacím, pokud to komukoli pomůže k tomu, aby se cítil lépe, tak proč ne? Ale je potřeba, aby to člověk dělal opravdu pro sebe, ne kvůli tomu, co si myslí okolí a k čemu ho třeba okolí či společnost tlačí. To je pak většinou průšvih.

Jaké estetické zákroky jste prodělala a na které nedáte dopustit?

Každá žena chce být krásná a zachovat si dlouho mladistvý vzhled. A jelikož je moje tvář mediálně vidět, o to víc o sebe pečuji. Jezdím za mojí paní doktorkou do Hradce Králové do Eva Clinic. Využívám botox do čela, okolo očí a do podpaží proti pocení. Dále pak na výplně nosoretních rýh a rtů a kruhů pod očima. A nesmím zapomenout na chemický peeling a laser kvůli regeneraci pleti a pigmentovým skvrnám. Plastickou operaci nemám zatím žádnou.

Co byste se chtěla ještě v životě naučit?

Je to jedno. Chci se učit neustále, protože to člověka posouvá. Zatím chodím třeba na přednášky psychologie na FAMU, manžel psychologii vystudoval a hodně mu v životě se mnou pomáhá. A mně jako herečce a moderátorce se pár postřehů hodí v práci také. 

Co si dnes myslíte o vlastním těle?

Už jsem se s ním smířila. Že mám krátké nohy na délku, ale velkou nohu do boty, jedno ucho odstáté víc než druhé, že jsem krátkozraká a že mám strašně špatnou koordinaci celého těla a občas jsem jako slon v porcelánu. Ale mám ho ráda, porodilo dvě krásné děti a to je nejvíc.

Na jakém místě na světě byste chtěla žít a proč?

Miluji Česko. Je to můj domov a nedokážu si představit žít někde jinde.

Kolikrát vás v životě napadlo, že byste se chtěla "do země propadnout"?

Jsem trochu střevo, takže se mi to stává pravidelně, ale naučila jsem se žít s tím, že prostě kumuluji trapnost.

Skrytý poklad naproti Národnímu divadlu. Interiér Akademie věd je impozantní | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama