reklama
 

Emma Smetana se rozpovídala o svých mužích i Lucii

Je krásná, chytrá a profesně dosti vytížená. Co nám na sebe Emma prozradila?

Emma Smetana
Emma Smetana | Foto: TV Nova

O moderátorce Emmě Smetana je teď hodně slyšet, kromě moderování na TV Nova se společnost samozřejmě zajímá o jejího izraelského přítele a účinkování v připravovaném muzikálu skupiny Lucie. Co dalšího nám na sebe Emma prozradila? 

Jak vzpomínáte na svůj první příchod do TV Nova? 

Dorazila jsem brzy ráno na kamerovky, prošla kostymérnou a maskérnou, zasedla do studia, klepala se strachy a vykoktala ze sebe něco, co mělo znít jako zprávy. Při loučení s castingovým režisérem jsem předpokládala, že už se nikdy neuvidíme.

Bylo něco, co vás na místě překvapilo?

Intenzita světel ve studiu, a všeobecný spěch, který, jak jsem posléze zjistila, k televiznímu světu patří stejně jako kamery a mikrofony.

Jak jste se vyrovnávala s rolí, že se stanete známou tváří televizní obrazovky?

Na to se asi nijak připravit nedá. Dát někoho na obraz a svěřit mu komunikaci s divákem je zodpovědností televize, takže pokud se na to někdo musí umět připravit, pak je to její vedení. Z mého pohledu opravdu neexistuje spolehlivý způsob, jak se připravit na to, že má vaše práce najednou silný dopad, že vás lidé poznávají, posílají milé i nemilé vzkazy, volají vám novináři s více či méně příjemnými dotazy. Myslím si ovšem, že základním předpokladem televizního moderátora by měla být dobrá výchova a jasný pohled na svět. V opačném případě se může z té náhlé popularity zbláznit.

Jak jste se vyrovnala se ztrátou soukromí?

Popravdě řečeno, já si žádné ztráty nevšimla. Možná s výjimkou času a spánku.

Zažila jste již na TV Nova rivalitu ostatních kolegyň, nebo vše zatím probíhá na přátelské úrovni?

I kdyby ano, jistě nepředpokládáte, že bych se o tom rozpovídala v rozhovoru. Přátelská nálada každopádně mezi moderátory na Nově panuje, jde tu přece o kolektivní práci a všichni máme stejný cíl - aby se na nás lidé dívali a aby se na nás dívali rádi. 

Máte nějakou radu pro dívky, které uvažují o práci televizní moderátorky?

Přijďte na casting, uvolněte se, mějte všeobecný přehled o tom, co se děje. A věřte si.

V civilu volíte ležérní a pohodlnou módu, musela jste kvůli svému působení v televizi měnit šatník?

Můj vkus i šatník zůstávají stále stejné, a bude tomu tak i nadále. (úsměv) 

Před nedávnem jste se s přítelem zasnoubili. Kolik let jste spolu? 

My jsme se nezasnoubili před nedávnem, nýbrž po dvou týdnech vztahu. Jak asi tušíte, šlo o zasnoubení neformální, a proto jsme nedodrželi to slavné "do roka a do dne". Jsme spolu už pět let a i do budoucna to vidím hodně dlouhodobě.

Prozradíte nám, kdy jste si dali první pusu?

Týden poté, co jsme se poprvé potkali. 

Váš přítel je z Izraele, dodržujete v domácnosti nějaké tamní zvyky? 

Jordan dělá vynikající humus, a když jede do Izraele, přiveze olivový olej, který pěstuje jeho strýc. Tím jakékoli izraelské zvyky v naší domácnosti končí.

Máte ráda tamní kuchyni?

Miluju ji. Stejně jako většinu ostatních kuchyň. Obecně ráda jím. Téměř cokoli.

Byla jste s ním již v Izraeli? Nelákalo by vás se tam na čas odstěhovat?

V Izraeli jsem byla jednou, než jsem potkala Jordana, a dvakrát s ním. Krásná země, smutní lidé. Žít v kontextu permanentně hrozící války není úplně nejveselejší okolnost. I z toho důvodu bych se tam asi stěhovat nechtěla. I když Tel Aviv je město samo pro sebe, tam si tu válku člověk neuvědomuje. Jenže o třicet kilometrů dál už se střílí.   

Mluvíte i hebrejsky, jsou tamní lidé více otevření, pokud na ně mluvíte jejich jazykem? 

Izraelci stejně jako většina národů ocení, když se s nimi někdo snaží mluvit jejich řečí. Když se pokouším o hebrejštinu, tak tím většinou Jordyho rodinu a přátele dost bavím. Mluvím příšerně, s francouzským přízvukem, a vymýšlím si výrazy, co neexistují. 

Váš přítel je frontman kapely Peter Pan Complex, váš tatínek vedl v Paříži rockový klub. Co další "vaše muže" kromě lásky k muzice spojuje? 

Tak především láska ke mně. (smích) Dále pak vytříbený smysl pro humor, kladný vztah k cestování, oba také skvěle vaří. A oba jsou to velice rodinné typy.

Jaký je váš vztah k hudbě? 

Kladnější být nemůže. Jen poslední dobou, když jsem opravdu hodně unavená, tak vyžaduji ticho. Hudbu samozřejmě raději dělám, než poslouchám, velmi ráda na ni tančím a považuji ji za jednou z nejúčinnějších forem terapie.

Jak se připravujete na hlavní roli v muzikálu Lucie?

Pokud zrovna nejsem v práci na Nově, tak jsem na zkouškách v divadle. Upřímně, zatím se především psychicky vyrovnávám s tím, že se na jevišti objevím po boku těch největších profesionálů téhle země. Pavel Liška, Karel Roden, Jiří Korn ... v tom srovnání je opravdu těžké obstát, a jsem si vědoma toho, že ať udělám cokoli, tyhle divadelní génie nemám šanci dostihnout. Nicméně trénuju i doma s Jordanem a pěvně doufám, že to nakonec odehraju důstojně. 

Míváte trému?

Mívám, ale ještě jsem nepřišla na to, proč se jednou dostaví a podruhé ne. Je to poměrně nepředvídatelné.

Jak se připravujete na taneční část muzikálu? 

Zatím nijak, to mě teprve čeká. 

Nebojíte se, že vám nezbude žádný volný čas? 

Toho se nebojím, tím jsem si jistá. Ale to se nedá nic dělat, vše dobré má svou daň. A tohle není navždy, volného času si ještě v budoucnu užiju dost. (smích) 

Kde se vidíte za deset let? Moderující herečka, hrající moderátorka, nebo jsou vaše plány pro budoucnost zaměřené úplně jinam? 

Tyhle otázky mi moc nejdou. Nevím, kde budu žít, ani co budu dělat. Ráda bych řekla, že už budu maminkou, ale bojím se to zakřiknout. Každopádně by to bylo hezké.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: 

Femme fatale: TOP 10 nejslavnějších osudových žen

Naučte se vypadat dobře. Od Heidi Klum

Proměny Ani Geislerové: Zrzka módní ikonou!

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama