reklama

Co si pustit o víkendu v TV? František je děvkař

Jaký film si o víkendu pustit v televizi? Přinášíme vám několik zaručených tipů!

František je děvkař
František je děvkař | Foto: 4press

Co si o víkendu pustit v televizi za film? Přinášíme vám dva zaručené tipy na sobotu a dva na neděli, u kterých se pobavíte i dojmete.

Sobota - František je děvkař

V osm hodin večer by vám na Nova Cinema neměla uniknout česká hořkosladká komedie František je děvkař (2008). Titulní hrdina na první pohled nevypadá jako nenapravitelný sukničkář. Nicméně kvůli svým záletům přijde o soukromou psychiatrickou praxi i o manželku Elišku. Až když ji ztratí, naplno si uvědomí, že bez ní vlastně nemůže být a že mu ji rozhodně nemůže nahradit dotěrně starostlivá maminka, k níž se musí nastěhovat.

Hačikó - příběh psa

Ve 13.45 vysílá HBO 2 drama Hačikó - příběh psa (2009) s Richardem Gerem v hlavní roli. Dojemný příběh o přátelství mezi psem a člověk byste neměli minout. Film je americkou adaptací japonského skutečného příběhu, který vypráví o jednom oddaném psovi jménem Hačikó. Tenhle mimořádný pes doprovází svého pána Parkera Wilsona (Richard Gere), univerzitního profesora, každé ráno na nádraží a odpoledne se tam vrací, aby ho přivítal. Jednoho dne je vše jinak...

Neděle - Coco Chanel

Prima Family ve dvacet hodiny vysílá francouzské životopisné drama Coco Chanel (2009) s Audrey Tautouovou o ženě, která navždy změnila svět módy. Malá dívka uprostřed Francie, umístěná v sirotčinci se svou sestrou, marně čeká každou neděli, že se pro ně jejich tatínek vrátí. Později mladá švadlena, jejíž prací je opravovat lemy v zadní místnosti obchodu venkovského krejčího. Příliš hubená začínající kurtizána, uprostřed prostitutek a zhýralců, nachází útočiště u svého ochránce Étienna Balsana.

Vévodkyně

Britské historické drama Vévodkyně (2008) s Keirou Knightleyovou v hlavní roli vysílá v neděli pět minut po poledni Film+. Dlouho předtím, než vůbec vznikl pojem společenské "ikony", vévodkyně z Devonshiru Georgiana Spencerová, byla jeho dokonalým ztělesněním. Stejně jako její přímý potomek princezna Diana, byla úchvatná, okouzlující a obdivovaná celou zemí. Byla odhodlaná vstoupit i na pole veřejného života a v hazardu, pití a důvtipu dokázala předčít většinu aristokratů své doby. Svého manžela (Ralph Fiennes) však zaujmout nedokázala.


 

"Jsem rád, že se toho Iveta nedožila." Seriál o Bartošové to od blízkých schytal | Video: Michaela Lišková
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama