reklama

Co bude na Štědrý den v televizi? Víme to už teď!

Jaké budou letošní televizní Vánoce? Podívejte se, jaké pohádky a filmy se budou kde a kdy vysílat.

Foto: Pressdata.cz

Taky už se nemůžete dočkat? Až se pohodlně rozvalíte v sedačce, ladným pohybem si přiblížíte mísu s cukrovím a usrkávat u toho budete punč? Kde jinde, než u televize - nejlépe u léty prověřené vánoční pohádky. V kolik, které a kde se budou vysílat?

08.25 - Vánoční panenka

Pohádka o zlém panákovi a Anežce, která málem přišla o největší dárek (2004).

09.15 - Zimní víla

Kníže krásnou Kateřinu miluje, ale macecha ji nenávidí. Pohádka podle Boženy Němcové (1999).

10.10 - Co takhle svatba, princi?

Hudební pohádka o princi, který si nakonec vybral nevěstu podle  svého srdce (1986).

11.40 - Ať přiletí čáp, královno!

Volné pokračování hudební pohádky Co takhle svatba, princi? (1988)

13.15 - Zkřížené meče

Šermířská pohádka plná intrik, soubojů a lásky (1998).

14.20 - Dešťová víla

Výpravná filmová pohádková pouť za láskou a odpuštěním. Přesvědčí Květuška nadpozemské bytosti, mocné živly i samo Slunce a vrátí svému kraji vodu? Dokáže uhájit svou lásku k Ondrovi?

16.00 - Princezna se zlatou hvězdou

Slavná česká pohádka o krásné Ladě, zlém králi Kazisvětovi a dobrém princi Radovanovi (1959).

17.20 - Byl jednou jeden král...

Jan Werich v české filmové pohádce, ve které zvítězí sůl nad zlatem a moudrost nad hloupostí (1954).

19.00 - Dvanáct měsíčků

Tři nesplnitelné úkoly pro všechny vdavekchtivé dívky. Ale jen jedna bude ta pravá. Klasická pohádka poprvé ve filmovém zpracování.(Premiéra)

20.35 - Pelíšky

Oblíbená filmová komedie o dětech a jejich rodičích, odehrávající se na konci šedesátých let(1999).

22.30 - Veselé vánoční (pří)hody 2012

Ke tradičnímu štědrovečernímu posezení s vyprávěním a písněmi zve Miroslav Donutil a jeho medailoví hosté B. Špotáková, M. Knapková, Z. Hejnová, A. Hlaváčková, L. Hradecká, D. Svoboda, O. Synek, J. Kulhavý, V. Hradílek a Čechomor.

23.25 - Věra - nevěra

Miroslav Horníček a Jiří Sovák v malé komedii o zkoušce manželské věrnosti (1972).

10.00 - Když čerti nosí štěstí

Vánoční dárky nenosí jen Ježíšek nebo Santa Claus. Děti v Evropě čekají i na Mikuláše, Lucii nebo na Tři krále (2007).

11.00 - Cirque du Soleil

Kooza Oživlý čaroděj z kouzelné krabičky otevírá před malým klaunem neuvěřitelné království. Strhující show světoznámé kanadské zábavní společnosti (2008).

12.30 - Sborové dary Vánoc

Jane Seymour uvádí koledy, zpívá Mormon Tabernacle Choir ze Seattle (Premiéra)

13.00 - Mary Poppins

Julie Andrewsová jako pohádková chůva ve slavném muzikálu, oceněném pěti Oscary. Americký film (1964).

15.15 - Zpívání na Zelené hoře

Vánoční zpívání se Zuzanou Lapčíkovou, Jaromírem Nohavicou, Robertem Křesťanem a soubory Schola Gregoriana Pragensis a Dama Dama v Santiniho chrámu (1998).

15:50 - A zlehka zazvoní

Komorní příběh jednoho štědrovečerního odpoledne (1982).

16.55 - Vánoční promluva synodního seniora

Joela Rumla Poselství Vánoc (Premiéra)

17.05 - Koledy: Tady a teď

Natalie Cole a velký smíšený sbor ze Salt Lake City

17.35 - Vánoční koncert Karla Gotta

Exkluzivními hosty jsou Eva Urbanová, Miroslav Donutil a italský zpěvák Al Bano (1998).

18.45 - Večerníček O krtkovi

19.15 - Salón Cimrman aneb Šťastné a veselé Cimrmánoce

Seminář badatelského týmu o Vánocích v pojetí českého a moravského génia s názornými ukázkami jeho koled.

20.00 - Desatero přikázání (1/2)

Mojžíšova vzpoura proti faraónovi a vládcům Egypta. Americký historický velkofilm oceněný Oscarem (1956).

22.15 - Země odkud přicházím

Gilbert Bécaud zpívá a plní přání ve francouzském vánočním filmu (1956).

08:05 Veselé Vánoce přejí chobotnice

Roztomilé chobotničky potrápily rodinu Holanovu i o Vánocích. Česká komedie (1986).

09:50 Z pekla štěstí

Na svém putování světem se Honza skamarádil s čerty, získal srdce krásné Markýtky a přemohl draka Bucifala... Český film podle pohádky J. Drdy (1999).

11:55 Kung Fu Panda slaví svátky

Blíží se Vánoce a Panda Po se těší, jak bude se svým otcem Pingem jako každý rok zdobit jeho restauraci, vařit a podávat lidem ve vesnici tradiční nudlovou polévku. Jenže tentokrát čeká Poa nečekaná potíž... Americký animovaný film (2010).

12:20 Hrátky s čertem

Vysloužilý voják Martin Kabát se vydá do pekla zachránit duše dvou pošetilých dívek, které v touze po ženichovi lehkomyslně naletěly ďábelskému mámení. Český film (1956).

14:00 Krakonoš a lyžníci

Pašerácké dobrodružství z dob, kdy do Krkonoš přicházely první lyže. Český film (1980).

15:25 Šíleně smutná princezna

Panovníci dvou sousedních spřátelených zemí se dohodli na svatbě svých urozených potomků. Ti však mají vlastní recept na štěstí a lásku. Český film (1968).

17:25 Ulice (2311)

K čemu dojde, když v Ulici na Štědrý den vypadne elektřina? Nastanou pravé ladovské Vánoce! A s nimi výjimečný den velkých smíření, nečekaných setkání i obyčejných lidských radostí. Původní český seriál.

18:25 Šmoulí Vánoce

Šmoulové vám nesou koledu! Ve šmoulí vesničce nastal čas Vánoc! A to je období, které všichni šmoulové nadevše milují. Tedy všichni až na Mrzouta... Americký animovaný film (2011).

18:50 - O statečném kováři

Silný a odvážný kovářský učeň Mikeš společně s mlynářským pomocníkem Matějem a pacholkem Ondrou se vydali hledat ztracené královské dcery. Čeká je cesta plná překážek a nástrah... Český film podle pohádky B. Němcové (1983).

20:15 - Tři oříšky pro Popelku

Krásnou, ale chudou Libušku Šafránkovou nečekají v kouzelných oříšcích jen plesové šaty, ale také lovecká kamizola... A princ Pavel Trávníček na ní může oči nechat! Česko-německý film (1973).

21:50 - Na samotě u lesa

Městská rodina Lavičkových se pokouší za výhodných podmínek získat domek, jehož majitelem je vesnický samorost Josef Kemr. V malebné chaloupce se rozhodnou strávit dovolenou a zatímco otec považuje pobyt na venkově za nejen zdraví prospěšný a děti jsou nadšené, matka je z čilého dědy stále rozčilenější... Česká komedie (1976).

23:25 - Světáci

Tři venkovští fasádníci užívají svodů Prahy, hlavního města neřesti! Česká komedie (1969).

10:25 Páni kluci

I poklidné městečko je pro Tomáše a Huberta rájem klukovských rošťáren a dobrodružství. Oba jsou totiž ohromně vynalézaví... Český film (1975).

11:50 Jak princezny po nocích tancovaly

Král Karel je zoufalý. Jeho dvanáct dcer před ním skrývá velké tajemství. Každé ráno mají zničené střevíčky a on netuší, co v noci vyvádějí. Nešťastný král nechá proto vyhlásit, že dá ruku jedné z dcer tomu, kdo záhadu vyřeší. Jenže ani jeden z princů, kteří se přihlásili, na nic nepřijde. Pak se ale objeví voják a loutkář Anton a na první pohled si zamiluje princeznu Amandu... Německá pohádka (2011).

12:50 Trosečník

Vince Vaughan - Fred, to měl od mládí těžké. Vyrůstal ve stínu obdivovaného mladšího bratra Santy, a tak není divu, že se z něho stal zachmuřený bručoun, který nevěří na Vánoce. Když se však brácha ocitne v nesnázích, je třeba mu pomoci, i kdyby se měl naučit létat se saněmi... Americká komedie (2007).

15:10 Santa Junior Stereo

Těsně před Vánoci je policie v kalifornském San Diegu v pohotovosti. Ve městě totiž řádí bandita, který se vloupává do domů v kostýmu Santy a krade dárky. Mladého vetřelce zatknou policejní detektivové, ale ukáže se, že tento "zloděj" nic neukradl, naopak na místě činu několik nových hraček zanechal. Policistům tvrdí, že je Santa Junior... Americká komedie (2002).

16:40 Gilmorova děvčata IV (12)

Po návratu z Evropy čekají Gilmorova děvčata velké změny. Rory začne studovat na univerzitě v Yale a Lorelai rekonstruuje hotel. A navíc se jim do života začnou plést muži... Americký seriál (2003).

17:35 Lucie, postrach ulice

Páťák Osvald se svou partou a malá Lucie prožijí s Ferdou a Ferdou nejbáječnější konec prázdnin! Český film pro celou rodinu (1984).

19:05 Vražedná čísla VI

Zvláštní agent Rob Morrow a jeho tým z losangeleské pobočky FBI řeší zvlášť závažné kriminální případy. Nejtěžší kauzy mu pomáhá rozplést jeho bratr, matematický génius David Krumholtz. Společně se jim pak podaří odhalit nejednoho zločince... Šestá řada amerického kriminálního seriálu (2009).

20:00 Gremlins

Když je namočíte, když přijdou na světlo anebo je nakrmíte po půlnocí, okamžitě se rozmnoží a zamoří celé městečko! Americká hororová komedie (1984).

21:55 Interview s upírem

Uspokojilo by vás žít dvěstě let upířím životem? Stačí k tomu kapka krve a je to!

08:35 - Mamutí Vánoce

Když Sid nechtěně zničí Mannyho památeční vánoční ozdobu a ocitá se na seznamu zlobilů, vydává se na zábavné putování na severní pól, aby dal vše do pořádku. Místo toho ale způsobí ještě větší pohromu. Teď je na Mannym a jeho bandě přátel, aby zachránili Vánoce pro celý svět! Americký animovaný film (2011).

09:00 - Jak ševci zvedli vojnu pro červenou sukni

Jen co knížepán odjel z Jičína, již tam správce jeho panství Kolomajzna zavádí nové pořádky. Jenže jedna věc se nadutému sobci stále nedaří - vynutit si lásku hezké Stáziny, kterou si vyhlédl za nevěstu... Česká animovaná pohádka natočená podle knížky Václava Čtvrtka (1989).

10:25 - Dva bratři

Dva tygří sourozence kdysi rozdělil osud. Po dlouhém soužití s lidmi se shodou okolností setkají v aréně, kde proti sobě mají bojovat. Pozná bratr bratra? Anglicko-francouzský dobrodružný film (2004). 

12:20 - Mravnost nade vše (čb)

Na Hugo Haase jako vášnivého zastánce mravopočestnosti se provalí jeho hřích z mládí. Česká komedie (1937).

13:45 - Jestřábí moudrost

Pohádkový příběh o krutém prokletí královského syna. Česko-polský film (1989).

15:30 - Dařbuján a Pandrhola

Chudý havíř Jiří Sovák má starosti, jak uživit svou početnou rodinu. Všechno se změní ve chvíli, kdy získá nového, velmi mocného přítele... Česká filmová pohádka (1959).

16:55 - Rodinka (3) - Teče nám do bot

Taková normální rodinka o pár let zestárla, ale její členové stále nejsou normální. Zdeněk přebral péči o Poldinky a chtěl by pejska, z raubířů jsou vzdělaní muži ve středních letech a malá Manča zdědila spisovatelský talent po praprababičce. Káča si vzala na starost opravu střechy. A je z toho rozladěná – vážně to vzal jenom Zdeněk, který se pokusil o opravu... Český komediální seriál dle námětu Fan Vavřincové (2010).

17:30 - Rodinka (4) - Miláček Daisy

Taková normální rodinka o pár let zestárla, ale její členové stále nejsou normální. Zdeněk přebral péči o Poldinky a chtěl by pejska, z raubířů jsou vzdělaní muži ve středních letech a malá Manča zdědila spisovatelský talent po praprababičce. Pavla přichází s novinou, přiletí k nim vnučka z Ameriky. Jak si rodinka poradí s raubířem v sukních?

18:10 - Kouzelná romance

Zlá královna (Susan Sarandonová) kouzlem zařídí, aby se krásná princezna Giselle dostala z pohádkového světa do současného New Yorku. Záhy poté, co se ocitne v naší době, je po setkání s pohledným právníkem (Patrick Dempsey) nucena přehodnotit své názory na život a lásku. Může ve skutečném světě přežít taková pohádková láska? Americká rodinná komedie (2007).

20:15 - Pyšná princezna

Našli, rádcové? Nenašli? Protože nehledali na Prima family. Ta uvádí nejoblíbenější filmovou pohádku o moudrém králi
Miroslavovi, který napravil princeznu Krasomilu... Český film (1952).

21:50 - Anna a král

Ovdovělá anglická učitelka Jodie Fosterová odjede se svým synem do Siamu, kde by měla učit děti samotného krále. Dokáže se vyrovnat s novou kulturou a hlavně s odlišným postavením ženy v tamní společnosti? Americký romantický film (1999).

09:55 Tři zlaté vlasy děda Vševěda

O Plaváčkovi, kterému přisoudily sudičky ruku královské dcery. Česká filmová pohádka (1963).

11:20 Velký Joe

Gorilího samce pronásledují v afrických horách pytláci. A tak ho Charlize Theron nechala převézt do kalifornské rezervace v domnění, že tam bude v bezpečí... Americký dobrodružný film (1998).

13:15 Vánoce pro psa

I když už probíhají svatební námluvy, musí se rozhodnout, jestli dá přednost bývalé lásce před současnou přítelkyní. Americká komedie (2011).

14:55 Vánoční zásilka

Co se stane, když se dcera Santy Clause zamiluje - a zrovna na Vánoce? Americký romantický film (2010).

16:45 Šmoulové a kouzelná flétna

Jak šmoulům ukradli kouzelnou flétnu a co z toho vzniklo. Belgický animovaný film (1975).

18:05 ANIMÁČEK Štěňátko do každé rodiny a Pokémon

19:00 Karel Gott 2012 Karel Gott a jeho hosté.

První část záznamu koncertu z pražské O2 Areny, kde si 8. prosince 2012 s Mistrem zazpívaly i Monika Absolonová, Gabriela Gunčíková a Dasha (Premiéra)

20:40 Obušku, z pytle ven!

Jak potulný muzikant ke kouzelným darům přišel a co z toho bylo. Česká pohádka (1955).

21:55 Příklady táhnou

Růžena Nasková vychovává svoje vnučky podle pravidel starých časů. Ale Nataše Gollové se to podařilo změnit! Česká komedie (1939).

23:20 Nestanu se tvojí ženou

Soužití matky a dcery docela dobře funguje až do té doby, než se obě zamilují... Americká romantická komedie (2007).

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama