reklama

Český hráč pokeru si vydělal miliony dolarů v Las Vegas

Poker nemusí vždy znamenat jen hazard. V pokeru se pořádají i prestižní turnaje o hodně vysoké sumy. V Las Vegas právě vyhrál Martin Staszko z Třince pět a půl milionu dolarů

Martin Staszko
Martin Staszko | Foto: ČTK/AP

Jedním z nejprestižnějších turnajů mezi hráři pokeru je World Series of Poker (WSOP). Ve dvaačtyřicátém finále soutěže měla zástupce i Česká republika.
Chybělo docela málo, aby se Martin Staszko radoval z celkového vítězství. Největší favorit soutěže - Američan Ben Lamb - vypadl hned na začátku. V šestihodinové bitvě nakonec rodák z Třince podlehl Němci Piusu Heinzovi, i když většinu času vedl, Němec však v jedné z rozhodujících her vsadil všechno (all-in) a tím zdvojnásobil své žetony. Za vítězství si odvezl šek skoro na devět milionů dolarů, Stazsko se spokojil zhruba s pěti a půl miliony ve stejné měně.
„Poker je v poslední době pro nejlepší hráče dobrým zdrojem obživy. Počet hráčů i turnajů stále roste a očekáváme, že tento trend bude pokračovat," poznamenává Nicole Kurčíková, poker manažerka Casina Ambassador.
World Series of Poker je nejprestižnější série turnajů ve světě pokeru. Hraje se pravidelně v Las Vegas už od roku 1970, kdy se tam sešlo sedm tehdy nejznámějších hráčů na turnaji v Casinu Horseshoe. Dvaačtyřicátý ročník si zahrálo 6865 hráčů. Vrcholem akce je finále - tzv. Main Event - se vstupním vkladem deset tisíc dolarů. Vítěz každého ročníku dostane kromě slušného obnosu na kontě také prestižní náramek WSOP, podobně jako boxerští mistři světa získávají pásy. A stejně tak i v pokeru existuje více asociací, které náramky rozdávají.

Chystá vláda super úřad na sledování lidí? Je to klíč k řešení epidemie? | Video: Martin Veselovský, DVTV
reklama
reklama
reklama