reklama

Akce fesitval Jím pro charitu jde pomalu do finále

Chcete být tento rok štědří a přispět na charitu? Vydejte se na festival Jím pro charitu

Foto: Thinkstock

Rozhodli jste se tento rok udělat něco i pro druhé? Zkuste se zapojit do festivalu Jím pro charitu, který probíhá už od 19. listopadu. Máte šanci už jen pár dní darovat peníze na rekonstrukci herny na Transplantační jednotce ve FN Motol.

Celý festival zaštiťuje Ondřej Slanina a Radek Šubrt, kteří mají hodně společného, ale hlavně jsou patroni akce Jím pro charitu, které se můžete zúčastnit i vy!

Jak přispět?

Abyste pomohli vybudovat hernu na Transplantačním oddělení, stačí vaše rezervace. Do projektu Jím pro charitu se zapojilo více než 175 restaurací po celé České republice. Festival trvá od 19. listopadu do 19. prosince. Vybrané restaurace si pro vás v rámci festivalu Jím pro charitu připravily speciální nabídku. Ochutnejte výjimečná menu plná delikates.

Patronem akce jsou dva čeští šéfkuchaři

Letos se patronem akce stal Ondřej Slanina a Radek Šubrt. Patří k nejznámějším českým šéfkuchařům, rádi hrají squash a jsou hvězdami televizních kulinářských show. Ondřej Slanina se stal kuchařem i díky Sváťovi Kuřátkovi ze seriálu Rozpaky kuchaře Svatopluka. Do povědomí široké veřejnosti se dostal díky televizní show Kluci v akci, ve kterém vystupuje s Filipem Sajlerem.

Radek Šubrt se učil vařit v Mnichově i v New Yorku. Největší praxí pro něj byla stáž u slavného francouzského šéfkuchaře Daniela Bouluda v jeho restauraci v New Yorku. V současnosti působí ve vyhlášené pražské restauraci Amade a donedávna jste ho mohli vidět jako jednoho z porotců kuchařské show MasterChef.

Festival Jíme pro charitu

Hlavní myšlenkou je spojit dobré jídlo s dobrým skutkem. Stačí jediné, zdarma si zarezervovat na www.jimeprocharitu.cz stůl v restauraci. Za každého hosta věnuje alkarte.cz 10 korun Nadačnímu fondu Kapka naděje, který za vybrané peníze pořídí dětskou hernu na Transplantační jednotce ve FN Motol. Šéfkuchaři v rámci festivalu připravili tříchodová menu. Ochutnáte tak jelení plec na víně s bramborovými plackami nebo pečený jehněčí hřebínek s houbami portobello.

Pokud budete chtít přispět i bez rezervace v restauraci, stačí poslat peníze na zřízený účet Nadačním fondem Kapka Naděje 73257325/0300, variabilní symbol 1111. Nezáleží na tom, kolik pošlete nul. Udělejte dobrý skutek.

 

"Utajené" a překrásné místo na Pražském hradě. Je škoda, že o něm spousta lidí neví | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama