reklama

9 drobností, díky kterým budete šťastnější: Tohle vraťte zpátky do svého života

Jste ve svém životě šťastní? Pokud ano, možná byste dodali, že takový stav není nahodilý. Dospělý člověk ve zrychleném světě se totiž ke štěstí musí vrátit. Znovu ho najít v každém novém dni, v maličkostech, v úsměvech lidí okolo. Návod na štěstí pro vás nemáme. Co ale můžeme nabídnout, je pár jednoduchých tipů, jak ho začít hledat a později i (znovu) najít.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Zeptáte-li se někoho, zda si přeje být šťastný, logicky odpoví, že ano. Šťastným chce být pravděpodobně úplně každý z nás, ale ne každý pro své štěstí dělá víc než málo. Přitom vůbec nemusí jít o velké činy, stačí do svého dne přidat pár drobností, které společně promění váš den i život na místo, kde se vám bude doopravdy líbit.

Štěstí znamená pro každého něco jiného. Naše představy o něm souvisí s věkem, životní úrovní, pohlavím, výchovou a kdoví s čím ještě. Štěstí se nedá jen tak "zařídit" a už vůbec ne koupit. Není hmotné a nemůžete si na něj sáhnout. Štěstí zkrátka musíte cítit. 

Jak na to? Docela jednoduše. Věnujte pozornost zdánlivým maličkostem, dejte jim prostor v každodenním životě a naučte se dívat na svět jinýma očima. Že to zní příliš neurčitě?

V naší grafice najdete konkrétní tipy.

reklama
reklama