reklama

Jsou bez chlupů, ale ve své roztomilosti nemají konkurenta. Fotky koťat rasy sphynx

Kočka sphynx, exotické plemeno, které je známé tím, že nemá srst. Buď je milujete, nebo nesnášíte. Pokud patříte do druhé skupiny, tak díky následujícím fotkám dost možná změníte názor.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Kočka sphynx je exoticky vypadající plemeno kočky domácí, jež postrádá srst. Může se tak zdát, že bude jednoduchá na údržbu, ale opak je pravdou.

Kočka nemá srst, tak nepotřebuje žádnou péči. To je úvaha většiny začínajících chovatelů. Toto plemeno se ale potí a produkuje kožní maz. A tak když o ni není náležitě postaráno, může začít zapáchat a její kůže se příliš mastí. Je třeba je mýt alespoň dvakrát měsíčně. Je rovněž třeba chránit tyto kočky před příliš prudkým sluncem a výrazným chladem. 

Toto plemeno je ideální do živé domácnosti. Je rádo středem pozornosti a nepohrdne pohlazením. Hodí se i k dětem, jen zřídkakdy vytahuje drápky. Skvěle si rozumí s jinými kočkami a dokonce i psy. Co ale špatně tato kočka snáší, je samota. Někdy dokonce až tak, že ze samoty onemocní. 

Obecně je to velmi klidné a milé plemeno, o čemž vás přesvědčí i fotky v grafice.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama