reklama

Vánoční dárek pro babičku a dědečka? Poradíme vám!

Chcete originální vánoční dárek pro babičku a dědu? Podívejte se na inspiraci!

Foto: Isifa/Thinkstock

Zbožňujete svoji babičku a dědu a chcete jim k Vánocům darovat opravdu něco hezkého, praktického nebo pro zdraví? Podívejte se na naše tipy na vánoční dárky pro seniory.

Vánoce už jsou za dveřmi a je třeba obdarovat hlavně naše babičky a dědečky, kteří s námi mají tolik trpělivosti. Dopřejte jim k Vánocům nějaký doplněk stravy, mobil nebo jiné užitečné věci, které jim udělají radost.

Darujte jim hovory s vámi

Většina seniorů se brání elektronice, ale mobil je pro ně úžasným dárkem hned ze dvou důvodů. Mobily pro seniory mají vzadu na krytu připevněné tlačítko první pomoci, které jim mnohdy může zachránit život a také jsou jednoduché na ovládání, proto si s vámi mohou kdykoliv povídat. Mobil pro seniory stojí okolo 900 korun. Mobilní telefon má na displeji velké znaky, hlasitý poslech, SOS tlačítko a svítilnu. Babička i děda si tak snadno s vámi budou volat nebo smskovat či si přivolají pomoc, když se jim udělá špatně nebo se dostanou do jiných potíží.

Zvětšovací sklo na čtení

Úžasnou pomůckou a krásným dárkem je zvětšovací sklo na čtení. Babičky i dědečkové mají problém se zaostřováním na blízko a taková lupa, která na internetu stojí okolo 150 korun, jim může pomoci trávit volné chvilky s oblíbenou knížkou. Zvětšovací sklo je tenké a lehké a dokáže zvětšit písmena o 300 procent. Darujte zvětšovací sklo tomu, komu už bohužel neslouží tolik zrak. Kdo má moderní babičku může ji překvapit pomůckou pro čtení na obrazovce monitoru. Zvětšovadlo stojí 2 290 korun a jednoduše jej nasunete na televizor nebo počítač a o napájení se postará síťový adaptér, který je v balení nebo 3 baterie AAA.

Foto kalendář

Není nic krásnějšího než fotky rodiny, vnoučat nebo pravnoučat. Své babičce a dědovi uděláte velkou radost, když jim dáte fotokalendář na rok 2013, kde každý týden otočí list a vykoukne na ně celá rodina. Cena za fotokalendář se pohybuje od 250 korun do 500 korun. Záleží, zda chceme kalendář měsíční nebo týdenní. Ze zkušenosti třeba říci, že senioři mají rádi týdenní kalendář, protože se každý týden těší na novou fotku. Babička a děda budou rozhodně nadšení.

--------------------------------------------------------------------------------

Jaké dárky pro prarodiče?  

 

 

Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama