reklama
 

Vánoční shon očima čtyř žen: Nedělejte ze svátků kolotoč, zkazíte je celé rodině

Do Vánoc zbývá už jen pár dní. Máte pocit, že vám nápor povinností už přerůstá přes hlavu a chytré rady nepomáhají? Přečtěte si, jak řeší tohle náročné období čtyři inspirativní ženy.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Vánoce jsou sice považovány za svátky klidu a pohody, ale mnohdy je to spíš naše zbožné přání. Předchází jim navíc několik týdnů, které bývají náročné po fyzické i psychické stránce. 

V mnoha případech převažuje kvantita nad kvalitou, jinými slovy, dárky pod stromečkem jsou větší a početnější, stoly se jídlem prohýbají, avšak klidu a odpočinku se nám nedostává. Všude se dočtete, jak máte odpočívat a zvolnit, ale není to vůbec jednoduché.

Jak řešit vánoční shon a otázky kolem dárků?  Na to jsme se zeptali čtyř žen z řad našich čtenářek. Psychiatričky a psychoterapeutky MUDr. Andrey Dutkové z EUC Kliniky Praha - Opatovská, blogerky Veroniky Lechnerové z blogu Čas na kávu, event manažerky Kateřiny Cagalové z coworku In-spiro a Beaty Pilné, zakladatelky společnosti DEGIRANS SE, která se zabývá projekty pro udržitelný rozvoj.

Přečtěte si jejich konkrétní rady v naší grafice.

reklama
reklama