reklama

Nechcete být na Vánoce doma? 5 tipů, kam se vydat, abyste byli spokojení

Do Česka dorazil nový trend. Spousta z nás už netráví Vánoce doma, ale cestuje za svátečními zážitky do zahraničí. Které jsou nejčastější prosincové destinace a proč stále více Čechům vyhovuje užívat si tradiční rodinné svátky jinde?

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Pro některé z nás nepředstavitelná věc, pro jiné příjemná záležitost. Vánoce strávené mimo domov, navzdory tradicím, oproštěni od obvyklého shonu, pečení cukroví a nakupování dárků na poslední chvíli. Ať už se na vánoční cestování díváte jakkoli, neochvějným faktem zůstává, že za hranice vánoční "všednosti" cestuje stále více lidí. Proč?

  Vánoce... To není jen datum, je to stav mysli. - Mary Ellen Chase, americká spisovatelka Vánoce, citát, žena

Dokážete si představit, že 24. prosince nebudete sedět doma u svátečně nazdobeného stolu a v obývacím pokoji vám nebude zářit rozsvícený vánoční stromeček? Že si dárky rozbalíte třeba až v lednu, případně si ten okamžik prožijete někde daleko, třeba u moře, bosí na rozpálené pláži? 

Nelpíte-li příliš na tradicích a máte rádi určitá vybočení, možná právě vám bude vyhovovat novodobý český trend: vánoční cestování. Přípravu slavnostní večeře tentokrát přenecháte jiným, stejně jako úklid a veškeré přípravy. Užijete si svátky úplně jinak, v novém prostředí a třeba zcela odlišném klimatu. Na první svátek vánoční se budete procházet v plavkách po bělostné pláži, oproštěni od čehokoli, co se s českou vánoční tradicí pojí. 

Pokud vás taková představa nadchla, prolistujte si grafiku a podívejte se, jak se také dají strávit Vánoce.

reklama
reklama