reklama

Kde si letos užijete nejkrásnější advent: Vyrazte do Vídně, Norimberku nebo Budapešti

Advent je tradiční příprava na blížící se Vánoce, doba zklidnění, vhledu i hodnocení uplynulého období. Jeho atmosféra je jedinečná a jindy v roce neopakovatelná. Pokud máte chuť zažít letos advent v jiném městě, než je to vaše, ochutnat místní speciality a načerpat inspiraci, možná využijete naše tipy.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Slovo advent pochází z latinského výrazu adventus a znamená příchod. Historicky a v rámci křesťanství je to doba očekávání příchodu spasitele Ježíše Krista na svět. 

Dnes má advent na mnoha místech planety už docela jiný nádech než kdysi. Často je spojován spíš s horečnatými nákupy dárků a pečlivějším úklidem domácnosti, přestože hlavním posláním tohoto období je naopak zpomalení a bilancování uplynulého.

Chcete-li uniknout domácímu předvánočnímu blouznění a užít si tento čas opravdu po svém, vyrazte na některý z adventních víkendů někam docela jinam. Navštivte cizí město, ochutnejte tamní speciality, užijte si vánočně ozdobenou metropoli. Projděte se místy, která září novou nadějí, a kousek z ní si přivezte i domů.

Kam se letos vydat na advent, najdete v naší grafice.

reklama
reklama