reklama

Když je vám o Vánocích na nic. Zbavit se splínu pomůže několik praktických rad

Vánoce a svátky si spojujeme s příjemnými zážitky, radostí, láskou a setkáváním se s blízkými. Ne každý ale takovou představu Vánoc zažívá a právě kontrast mezi společenskými očekáváními a osobními emocemi může v prosinci zesilovat pocit osamělosti. Jak se s ním vypořádat? Pomůže aplikace a každodenní péče. Podívejte se do galerie.

Prohlédnout grafiku
Foto: Shutterstock

Během svátků se podle National Alliance on Mental Illness (NAMI) zhoršuje stav u 64 procent lidí trpících duševním onemocněním. Jiří Diblík sám zažíval úzkosti a na základě vlastní zkušenosti vytvořil aplikaci VOS.health, která pomáhá lidem s duševními onemocněními a v těžkých životních obdobích. "Začal jsem ji vymýšlet během pandemie, kdy jsem zažíval úzkostné pocity ze samoty. Ty se zhoršily během vánočních svátků," vzpomíná Diblík. 

Mobilní aplikace pomáhá lidem překonávat psychicky náročné situace, udržovat přehled o jejich náladě a pracovat na dlouhodobém zvýšení spokojenosti. Diblík na vývoji aplikace spolupracoval s psychiatry a psychology. Jedním z nich je Adam Táborský, který radí, jak překonat pocity osamění ve vánočním období, kdy se naopak očekává, že budeme prožívat nejkrásnější svátky v roce.

reklama
reklama
reklama