reklama

Válí se vám po domě prádlo? Dejte ho na sušák!

Máte malý byt, nebo naopak moderní zahradu a nevíte, jak elegantně sušit prádlo, aby vámn sušák nestrašil po celé zahradě? Podívejte se, jak sušit prádlo!

Foto: brabantia.cz

Málo prostoru a hromada vypraného prádla? S tím si poradí jen pořádný sušák na prádlo. Podívejte se, kde všude můžete sušit prádlo s elegancí a účinně.

Vyberte si z nových sušáků, které chrání šňůry, chytrých sušáků do malého bytu nebo si jednoduše kupte sušičku. Poradíme vám, jak chytře sušit prádlo.

Sušení na zahradě

Ti šťastnější z nás mají domek a zahradu, kde lze prádlo sušit na sluníčku. Klasické sušáky, kdy máme šňůru nataženou mezi dvěma sloupy zabírají místo. Ideálním řešením je rozkládací sušák, který se jednoduše zase složí. Do země stačí upevnit plastový šroub, který stojí okolo 500 korun. Zavrtáte ho do země a krásně vám udrží celou nosnost prádla. V ceně sušáků je držák, který je nutné zabetonovat do země, aby se nehýbal.

Po instalaci si už jen stačí vybrat z několika sušáků. Liší se ve velikostech a způsobu otvírání. Konstrukce se ručně vytahují nebo stačí zatáhnout za provázek. Dražší varianty při stáhnutí ochrání šňůry před nečistotami. Šňůry zmizí v bočnicích a není nutné je čistit. Součástí sušáků je i příslušenství, jde o speciální klip na bočnice, kde usušíte i ponožky. Cena takového klipu, když není součástí je okolo 200 korun. Komfortnější sušáky pořídíte okolo 5 tisíc korun.

Sušení v bytě

Pokud nemáte to štěstí a nemůžete sušit na balkoně, nezoufejte. Existuje celá řada vymožeností, které zabírají co nejméně místa. Nástěnný sušák rozložíte nejen ve vnitř, ale i venku. Stačí nainstalovat držák, kde se vše umístí. Sušák pozře jednu plnou pračku. Klasický rozkládací sušák zná každý. Odklápěcí bočnice pomohou sušáku uložit dvě várky prádla. Složený sušák není o nic větší než žehlicí prkno. Za dobrého počasí ho jednoduše vystrčíte ven.

Skládací věž funguje jako klasický rozkládací sušák. Vypadá jako žebřík, ve kterém jsou natažené šňůry. Věž vám drží dokonce i nad vanou. Počítejte s menším prostorem a cenou okolo 1400 korun. Prostor a peníze ušetří vysouvací sušák. Stačí ho namontovat nad vanu a prádlo se může sušit. U tohoto typu ale uvažujte, zda se budete chtít koupat nad hromadou prádla. Sušák pořídíte okolo 600 korun. Topný sušák užijí majitelé větších koupelen. Nainstalujete žebřík za pár stovek a báječně prádlo prosušíte.

Jak si ušetřit čas

Pokud máte doma místo na sušičku, neváhejte s jejím nákupem. Z pračky rovnou prádlo přendáte do sušičky a ta si poradí sama. Dobře si rozmyslete koupi. Poohlédněte se po takové, která má program snadné žehlení. Nechcete přeci vytáhnout suché zmuchlané prádlo, se kterým si neporadí ani žehlička. Sušičky z energetické třídy A nebo A+ pořídíte od 12 tisíc korun. Pro malé byty volte pračku a sušičku v jednom nebo pračku, na kterou můžete položit sušičku do jedné věže.

Lockdown je jediná šance. To, k čemu směřujeme, je smutné a tragické, říká Levínský | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama