reklama

Usnesení Výkonné rady ODS

1. Výkonná rada ODS děkuje všem voličům za podporu ve volbách do Poslanecké sněmovny PČR, za důvěru v odpovědnou pravicovou politiku ODS a v její kandidáty. Zároveň Výkonná rada ODS děkuje členům ODS, Modrému týmu a všem kandidátům za zapojení do předvolební kampaně.

2. Výkonná rada ODS oceňuje profesionalitu a kvalitu vedení předvolební kampaně a děkuje šéfovi volebního štábu Ivanu Langerovi i celému štábu za práci ve volební kampani.

3. Výkonná rada ODS konstatuje, že výsledky voleb do PSP ČR dávají reálnou šanci na vytvoření vlády rozpočtové odpovědnosti na základě spolupráce ODS, TOP 09 a strany Věci veřejné. Výkonná rada ODS odmítla jakoukoli možnost vytvoření velké koalice ODS a ČSSD.

4. Výkonná rada ODS pověřila na návrh volebního lídra ODS Petra Nečase jednáním o středopravicové vládní koalici za ODS místopředsedu strany Petra Nečase, 1. místopředsedu Davida Vodrážku a předsedu poslaneckého klubu Petra Tluchoře.

5. Výkonná rada ODS nabízí partnerům TOP 09 a straně Věci veřejné vytvoření vlády rozpočtové odpovědnosti a nabízí jako jediného svého kandidáta na post předsedy této vlády Petra Nečase.

6. Výkonná rada ODS souhlasí s doporučením poslaneckého klubu ODS a doporučuje vyjednávacímu týmu, aby usiloval o snížení počtu funkcionářů Poslanecké sněmovny, včetně místopředsedů Poslanecké sněmovny a aby se zasadil o neúčast Komunistické strany Čech a Moravy ve vedení Poslanecké sněmovny.

7. Výkonná rada ODS potvrdila rozhodnutí volebního lídra ODS Petra Nečase o svolání volebního kongresu Občanské demokratické strany na víkend 19. a 20. června 2010.

8. Výkonná rada ODS přijala výsledky voleb do Poslanecké sněmovny PČR jako jasný signál od voličů, že ODS musí usilovat o pozitivní změny uvnitř strany.

Diaby: Nesla jsem si domů nože a řešila, jak to skončit. Bylo úlevné to pojmenovat | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama