reklama

TV Prima

TV Prima je komerční soukromá televize s celoplošným vysíláním pro Českou republiku. Jejím provozovatelem je společnost FTV Prima. Prvním generálním ředitelem se stal Jiří Mejstřík, současným generálním ředitelem je od roku 2008 Marek Singer.

TV Prima získala jako vůbec první v České republice v listopadu 1992 licenci k provozování komerčního televizního vysílání, nejdříve jen pro Prahu a střední Čechy. Vysílání spustila 20. června 1993, a až do 3. ledna 1997, kdy byl název změněn na současnou TV Prima, se stanice jmenovala TV Premiéra.

TV Prima se snaží oslovit co největší pole diváckého spektra a naplňuje koncept plnoformátové televize - vysílá zpravodajství (hlavní zpravodajská relace Zprávy TV Prima, Fakta Barbory Tachecí, VIP zprávy), publicistické pořady (Soukromá dramata, Svět), seriály (původní seriál Velmi křehké vztahy, Cesty domů, Zoufalé manželky), filmy v české premiéře, zábavní i dokumentární pořady (Ano, šéfe!, Partička, Show Jana Krause).

V roce 2009 spustila TV Prima vysílání druhého programu pro mladé s názvem Prima Cool a v v roce 2011 vysílání třetího programu zaměřeného na ženy a dívky s názvem Prima Love.

Své vysílání TV Prima propojila s internetovou televizí Stream.cz, se kterou sdílí svůj videoarchiv.

Televize vysílá z Prahy. Sídlo má na Palmovce v ulici Na Žertvách 24.

Související články

reklama
reklama
reklama
reklama