reklama

"Topili mě v potoce," vzpomíná herec Štěpán Kozub na šikanu v dětství

Ne příliš šťastné dětství má za sebou herec a komik Štěpán Kozub. Kvůli tomu, že trpěl od malička velkou nadváhou, byl terčem nejen posměchu, ale také velmi krutého fyzického zacházení ze strany spolužáků.

Herec Štěpán Kozub, podcast Co z tebe bude?! Prohlédnout grafiku
Herec Štěpán Kozub, podcast Co z tebe bude?! | Foto: Honza Mudra

"Tím, jak jsem byl specifický, nadměrně obézní, nesportoval jsem, nehrál jsem fotbal s klukama, tak to bylo předmětem docela drsné šikany," zavzpomínal na svoje dětství herec a komik Štěpán Kozub v novém díle pořadu 13. komnata.

Na takové chování ze strany okolí nebyl připravený a odrazilo se to na jeho psychice. "Spíš jsem tu chybu viděl v sobě, to mě stahovalo do zvláštní deprese, nechtěl jsem mezi ty děti chodit, vytvářel jsem si svůj svět, vymýšlel jsem si příběhy a vyprávěl je spolužákům a oni jim věřili. To jsem si už tehdy říkal, že mě baví mít posluchače," řekl k tomu, jak se postupem času nasměroval na dnešní úspěšnou profesní dráhu.

"Ať vypadáš jakkoli, tak je to, co lidi spojuje, smích. A já jsem zjistil, že ho umím i v těch, kteří mě nemají rádi, vyvolávat. Tím, že jsem se pitvořil a předstíral komické situace," dodal Kozub.

Komik ale není jediný ze známých osobností, kdo si podobně traumatizujícím zážitkem v dětství musel projít. Podívejte se do naší galerie na ty, kteří taky zažili šikanu. 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama