reklama

To se hned tak nevidí

Premiéry - Taková sestava se do kin zas tak často nedostává: krátké animované filmy, německý snímek o české literární ikoně a zoufalá komedie.

Ráj a Ryan jsou soubory oněch animovaných filmů pocházející z Kanady, A tou nocí nevidím ani jedinou hvězdu je beznadějný film o posledních dnech Boženy Němcové. Komedie Všechno nejlepší se tak zoufale snaží být obecně přijatelná a vtipná, až není ani jedno, ani druhé.

  • Všechno nejlepší - Jan Dolanský jako dobrácký taxikář Jarda a Viktor Preiss jako prudičský důchodce Požár hrají v duelu o vládu nad jedním taxíkem zmateně projíždějícím Prahu křížem krážem. Zmateně působí i humor tohoto filmu, jeho režisérské vedení a nezaměnitelný odér televizních Bakalářů z 80. let.

  • A tou nocí nevidím ani jedinou hvězdu - Německý film o Boženě Němcové (také) jako trpící.oběti domácího násilí. A aby těch paradoxů nebylo málo, hlavní roli ztvárnila Corinne Harfouchová, představitelka Marty Goebbelsové z Pádu třetí říše. Brutálního manžela Josefa Němce ztvárnil Bolek Polívka.

  • Ráj - Pět nejvýznamnějších kanadských animovaných filmů 70. a 80.let. Mezi nimi i jeden český kousek: Balablok, který v Kanadě v roce 1972 natočil Břetislav Pojar. Vynikající je z tohoto souboru zejména titulní Ráj či film Muž, který sázel stromy. Dále jsou ve výběru bajka Hrad z písku a komedie Kocourek se vrátil.

  • Ryan - Druhý výběr z kanadské animované tvorby je z posledních 30 let a pobaví i dospělé diváky. Také v něm je pětice kousků. Ryan je Oscarem oceněný animovaný dokument o kanadském animátorovi Ryanu Larkinovi. Ve výběru je také erotický Klobouk a film Bobovy narozeniny, příběh otráveného zubaře s krizí středního věku. Sestavu doplňují filmy Podivní vetřelci a Křup!

 

 

Češi v Primarku: Výlet i zábava, lidi za udržitelnost platit nechtějí, říká Louženská | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama