reklama

To dáš umožňuje žákům vyzkoušet si přijímací zkoušky na SŠ se vším všudy

Právě nyní je období, kdy si žáci základních škol vybírají, kam se vydají jako čerství absolventi. Letos je situace ztížená, byly zrušeny přehlídky středních škol, neprobíhají dny otevřených dveří. Současní deváťáci budou mít těžší i přípravu na přijímací zkoušky na SŠ. Nikdo totiž s jistotou nedokáže říct, zda jim s ní vůbec budou moct poradit jejich učitelé.

Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Žena.cz neovlivňuje jeho obsah a není jeho autorem.
Foto: komerční článek

Příprava na přijímací zkoušky na SŠ probíhá téměř v každé základní škole, někde dokonce mají speciální volitelné semináře, kde řeší úkoly z českého jazyka a matematiky. Bohužel, letos je všechno jinak a zdá se, že žáci 9. tříd budou muset zvládnout přípravu na CERMAT testy z domova.

Přijímačky nanečisto jsou nejlepší možnou přípravou

Samozřejmě je možné si stáhnout testy z předchozích let a vyzkoušet si je. Dítě tak ale ztrácí možnost porovnat své dovednosti s ostatními, a hlavně radu, jak si poradit s úlohami, které neumí vyřešit. Pomohou mu rodiče? S některými možná ano. Pravděpodobně ale nebudou vědět všechny, navíc jim často chybí pedagogické dovednosti a nedokážou dítěti postup tak dobře vysvětlit. Kromě toho je něco úplně jiného, když dítě vyplňuje test z domova, nebo když sedí v neznámém prostředí. A přesně proto jsou nejlepší možnou formou přípravy přijímací zkoušky na SŠ nanečisto.

Přijímačky nanečisto stále probíhají, a to i z domu

Přijímací zkoušky pro budoucí středoškoláky nanečisto pořádá společnost To dáš. Ani letos provoz nepřerušuje, přijímačky stále probíhají, jen je ve třídách méně dětí. Komu se nechce dorazit na místo, ten může využít možnost přijímaček z domu. I z domu žáci dostanou možnost srovnání a také si mohou zhlédnout videonávody s řešením ke každé úloze. Osobní přítomnost v neznámém prostředí je ovšem lepší. Dítě si vyzkouší, jaké to bude, až bude psát testy z češtiny a matematiky naostro, a bude se muset dlouhou dobu soustředit. Kromě toho mu s úlohami, které nepochopilo, pomohou přímo milí učitelé. Domů si tak odnese výsledky i s řešením. A možnost porovnání s ostatními je samozřejmostí, je důležité vědět, jak na tom dítě je a kolik času musí přípravám ještě věnovat. Nejbližší volný termín přijímaček nanečisto je v neděli 8.11. Probíhají na Střední škole gastronomické a hotelové s.r.o. v Praze 4 a přihlásíte se na ně jednoduše online na To-das.cz.

Prokop: Lidí, kteří nechtějí žádná opatření, je málo. Roušky jich odmítá pár procent | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama