reklama

Nejslavnější ples před 30 lety. Dorazila na něj Ivana Trumpová, tančila s Gottem

Mělo jít o velkolepou událost, která by nastartovala tradici prestižních plesů. Před 30 lety se v Praze konal první ročník Plesu v Opeře, který zahajovala patronka Ivana Trumpová. Zatančila si s významnými hosty a tehdejší ročník doprovázely před divadlem i demonstrace.

Prohlédnout grafiku
Foto: ČTK

První obnovený Ples v Opeře v Praze se konal 8. února v roce 1992. Tehdy při jeho příležitosti dorazila zlínská rodačka Ivana Trumpová, dřívější manželka bývalého amerického prezidenta, aby tento dlouho očekávaný ročník mohla slavnostně zahájit. Na akci přijela se svým tehdejším italským přítelem Riccardem Mazzucchellim. 

Očekávání organizátorů se ale zcela nesplnila. Některá místa, zamýšlená původně pro vysoké československé představitele i pro zahraniční politiky nebo diplomaty, zůstala nakonec prázdná. Omluvil se například prezident Václav Havel, nepřišli ani ministři, kteří byli v čestném výboru plesu. 

Konání prvního ročníku rovněž doprovázely demonstrace. Před divadlem protestovali anarchisté a příznivci Levé alternativy, kteří házeli na hosty plesu shnilé ovoce a používali slzotvorné prostředky. Několik osob bylo zadrženo. Naposled se Ples v Opeře v Praze konal v roce 2016.

reklama
reklama
reklama