reklama

Tetování: Kam si pořídit nové a jak odstranit to staré?

Tetování je stále v kurzu. Jak a co si vybrat? Kde to nejvíc bolí? Nechte se inspirovat.

Foto: ISIFA/Thinkstock

Že si neumíte představit ozdobu, kterou předchází tisíce vpichů jehličkami? Tetování je stále v kurzu. Podívejte se s námi na místa, kde to nejvíc bolí.  

Tetování je pro někoho jen pocitem škrábání, jiní ho popisují jako nesnesitelný a velmi bolestivý zákrok. Vše záleží na vás, jaký máte práh bolesti a kolik nervových zakončení se nachází na místě, kam jste se rozhodli ozdobu umístit.

Hlavně nic neuspěchat!

Už při vybírání motivů byste si měli pečlivě rozmyslet, kam s ním. Záleží na rozměru a složitosti. Domluvte se s tatérem, protože existuje celá řada tvarů, které se na vámi zvolené místo těžko umísťují. Nejvíce bolí propracované vzory, které mají složité tvary či hodně barev. Čím častěji se jehla dotkne kůže, tím více budete trpět.

Rozdělení těla podle stupnice bolesti

  • Píchnutí od jehly: ramena
  • Silnější škrábání od kočky: stehna, lýtko, kotník, zápěstí
  • Celkem bolestivé: čelo, krk, biceps, břicho, záda
  • Velmi nepříjemné: okolo pupíku, kolena, v místě, kde s ohýbá loket, v oblasti bradavek a prsa
  • Přijde na řadu i pláč: nárt těsně před prsty, žebra, na hrudní kosti, genitálie, loket

Čtěte také: Tetování na rty: Zkuste nový hit! Je to sexy...

Obecně platí, že plochy s menší tukovou vrstvou, bolí nejvíce. Jehlu hůř snesete tam, kde je hodně nervových zakončení. Především na hrudníku, páteři, obličeji, genitáliích, lopatkách, nártech, kotnících a loktech. Chcete-li velký vzor na některém ze jmenovaných míst, nevyhnete se opakované návštěvě. Často se stane, že se bolest nedá vydržet a tetování se rozkládá do několika sezení.

Co se děje v těle a na kůži během a po tetování?

Jedná se o zákrok, který uvedete do chodu náš imunitní systém. Tělo se pokusí o regeneraci a chová se stejně jako při infekci či zranění. Je zcela normální, že skončíte s horečkami a nateklými uzlinami. Nejdůležitější je mazat kůži regenerační mastí, kterou bystě měli dostat v tetovacím studiu.

Jak na bolest

Doba v medicíně pokročila. Existuje řada anestetik v podobě prášků a krémů, ale profesionálové je nedoporučují. Většina z nich totiž ředí krev a při tetování více krvácíte. Je mnohem těžší dostat barvu pod kůži. Stačí přijít odpočatý, najezený a hlavně klidný.

Vybíráme motiv a tetovací salón

Ani tady nepospíchejte. Nejlepší je zajít tam, kde doporučují přátelé nebo znáte hodnocení z internetu či různých diskuzí. Ujistěte se, kam s motivem, zda chcete, aby byl vidět či nikoliv. Rozměrnější kérky vypadají dobře na větší a rovné ploše. Dále si uvědomte, jak bude obrázek vypadat, když budete chodit, hýbat krkem nebo rukou.

Čtěte: Fenomén tetování: Inspirujte se u celebrit!

Trendy v tetování se nemění tak rychle. A pokud je něco v módě, stále zůstávají staré osvědčené tvary. Klasikou jsou čínské motivy, aztécké prvky, abstraktní symboly či zdobné pásy kolem paže. Nejčastěji se setkáte s hvězdičkami kolem bicepsu. Nárty či kotníky sluší nápisům a jednoduchým motivům. Na lýtku či kotníku končí jména partnerů či dětí. Tetování na nártu a kotníku je nejčastější volbou žen. Jde o krásnou ozdobu v létě, kdy jsou nohy odhalené.

Dlouhou dobu se v popředí u dívčího tetování držely fantasy motivy, jako jednorožec, víla nebo nadpřirozené bytosti. Dnes dávají přednost jednoduchým a elegantním vzorům a podlouhlým obrázkům, které dokonale vykukují z kalhot či bikin. Velkým hitem jsou jednoduché geometrické tvary, jako je začerněný čtverec či obdélník na větší ploše zad.

Tetování uvnitř oka?

Stále více stoupá počet lidí, kteří si nechávají dělat tzv. permanentní make-up uvnitř oka. Dříve zákrok sloužil pro lidi se zdeformovaným slepým okem, aby se dosáhlo normálního vzhledu. Dnes jde hlavně o estetické důvody. Na povrchu oční bulvy se nachází velké množství nervových zakončení a bez anestezie se jedná o téměř nezvládnutelný zákrok. Stejně citlivé jsou i rty.

Jak odstranit nechtěné tetování? A za kolik?

Ti, co se s ozdůbkou trochu ukvapili, můžou uvažovat o odstranění. Jde o proces časově zdlouhavý, drahý, bolestivý a v neposlední řadě není vždy 100%. Nejznámější metodou je laser. Nejdražší cesta, jak se zbavit nechtěné kérky. Pokud budete mít trochu štěstí, obrázek odstraníte úplně. Většinou vás čeká jen mírně palčivý pocit, pokud ale máte obrázek velký, musíte podstoupit anestezii. Cena za zákrok se pohybuje od 5 000 do 25 000 Kč. Kůže se po zákroku hojí několik týdnů a nesmí se vystavovat slunci

zdroj: otetovani.cz, kerky.cz

A co vy? Kdybyste se dali tetovat, jaké místo a motiv byste si vybrali? Vyjádřit se můžete v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Letní účesy: Krásné, pohodlné i jednoduché

Proměna Alžběty: I po třech dětech vypadám na dvacet

Umění tapetovat: Jak vybírat a s čím kombinovat tapety

 

Dámy si vyměňovaly prádlo. Výzvu si užila i Jennifer Lopezová | Video: Instagram, TikTok, Twitter, Facebook
reklama
reklama
reklama