reklama

Tereza Kostková: Jaké je tajemství jejího věčného úsměvu?

Tereza Kostková – herečka, moderátorka a maminka jedenáctiletého Toníka se stala tváří unikátní řady doplňků stravy a kosmetických přípravků Matuzalem. Tyto produkty obsahují unikátní komplex flavonoidů, jenž chrání buňky před škodlivými účinky volných radikálů. Terezy jsme se zeptali, proč by doporučila právě tuto značku, a nechali si poradit, jak se udržet fit, krásná a spokojená.

Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Žena.cz neovlivňuje jeho obsah a není jeho autorem.
Foto: Matuzalem

1) Terezo, vypadáte skvěle a neustále sršíte energií. Jaké je tajemství Vašeho zdraví a věčné spokojenosti? Máte nějaké osvědčené rady či tipy?

Děkuji Vám ☺. Udržet se pořád fit, to je samozřejmě každodenní žabomyší práce pro každého z nás. Jak víme, a mně je takový úhel pohledu na svět velmi blízký, člověk se skládá ze tří složek, kterými jsou tělo, duše a sféra označovaná jako duchovno. Jsem takového lapidárního názoru, že má-li být člověk spokojený a zdravý, měl by se o všechny tyto své oblasti starat rovnoměrně. Jakmile některou z těchto složek zanedbáme v dominantní prospěch jiné, dojde k disharmonii. Pokládám za moudré přiměřeně pečovat o své tělo, ať už pravidelným pohybem či spánkem, aby se důkladně regenerovalo, nebo péčí o pokožku, která je jeho nedílnou součástí. Už znám své oblíbené pečující krémy a gely, které chrání tělo i pleť před prostředím, ve kterém žijeme, a alespoň zbrzďují nezadržitelný proces stárnutí. Zakomponovávám také nejrůznější oleje. Kůže je odpovědí vnitřního stavu těla a na tom se samozřejmě podílí i to, co jíme nebo pijeme. Takže mi není jedno, co tělu dám, nejen zvenku, ale i zevnitř. A pak tu máme duši. A ta také touží být spokojená. Všichni známe to, co je pro ni dobré. Umět si udělat čas sám na sebe, komunikovat, navazovat vztahy, vyvíjet se vzhledem ke každodenním událostem nebo si třeba zazpívat. Pak má šanci být v nás láska. Když ji cítíte, ať už k životu, k věcem, k druhým, tak se o sebe přirozeně lépe staráte. Cest do sféry duchovní je také spousta, patří k ní svět umění a knih a našich úvah, myšlenek a všeho, co vzejde ze zajímavých setkání. Myslím, že tohle všechno tedy potřebujeme, abychom se cítili dobře.

2) Stala jste se ambasadorkou značky Matuzalem - proč právě tato značka?

Značka Matuzalem mě před nějakým časem oslovila s nabídkou spolupráce a představila mi kompletní portfolio svých produktů - doplňků stravy i kosmetických přípravků. Vše, co jsem se o značce dozvěděla, zcela zapadlo do mého konceptu představ o tom, jak by měl kvalitní produkt vypadat. Zaujalo mě, že značka čerpá z kvalitních zdrojů, je inovativní, ale zároveň využívá i tradiční a ozkoušené postupy. Všechny produkty samozřejmě pravidelně používám, abych měla jistotu, že mi skutečně vyhovují a mohu se pod ně podepsat. Je skvělé se dobře cítit a vědět, že pro sebe dělám to nejlepší. Je mi to sympatické a to, co oceňuji nejvíce, jsou dvě cesty, jak produkty užívat. Matuzalem nabízí nejen kosmetické přípravky, ale i doplňky stravy, jako jsou sirup, kapsle i kapky.

3) Který produkt značky Matuzalem máte Vy osobně nejraději?

Musím se přiznat, že výrobky používám opravdu úplně všechny. Nejen já, ale i moje rodina. Krém mám neustále při ruce v kabelce ☺. Ale co mě opravdu velmi mile potěšilo, je tělové mléko, které se skvěle roztírá.

4) Máte nějaké oblíbené kosmetické produkty, bez kterých se neobejdete?

Při mém povolání herečky často měním vizáž, ať už jsou to paruky, oblečení či make-up. Proto se snažím o sebe co nejvíce starat. Používám pečující krémy, na každodenní bázi také řasenku a rtěnku. Tu mám nejraději v červených odstínech, které ke mně tak nějak neodmyslitelně patří ☺.

5) Máte nějaké kosmetické rituály? Bez kterých například nejdete spát?

Držím se především rady, že ráno osvěžím svou pleť ledovou vodou a večer se hlavně nezapomenu odlíčit, to je totiž to nejdůležitější, aby mohla pokožka dýchat. Vždycky!

6) Prozradíte nám, jak se udržujete fit?

Mám velmi ráda pohyb, ale v současné době jsem skutečně hodně časově vytížená, takže záleží, co mi čas dovolí. Mám tedy taková nepravidelná období. Před dvěma lety jsem například chodila na latinsko-americké tance, měla jsem roky permanentku do fitness centra. Pohyb má tedy v mém životě místo, mám ho ráda a rovněž se se mnou vyvíjí. Zhruba deset let jsem byla opravdu fitness člověk, běhala jsem na pásu, posilovala, cvičila, tančila, měla jsem i trenérku Power Plate. Tento styl ode mě ale teď trochu "odešel", jelikož není tolik času. S věkem si mě nějak samy nacházejí klidnější věci, oblíbila jsem si například bikram jógu. S Toníkem chodíme plavat, na kolo, na túry a procházky. Takový průběžný trénink, který se mnou teď nejlépe souzní. Jediná z pravidelných věcí je tenis, který je časově flexibilní, což je skvělé. Člověk v mém věku má vypadat více jako žena než fitness trenérka ☺. Přece jen i moje práce je hlavně pro lidi. Jsem daleko uvolněnější, klidnější, jde o to, aby mě to bavilo. Cítím se dobře, a co si mě najde, to si mě najde ☺.

7) Jak často relaxujete?

Přece jen volného času tolik nemám, ale když se najde, ráda vařím, fotím, samozřejmě trávím čas se synem, spím a také moc ráda čtu. Odpočinek u mě ale souvisí i s péčí o tělo obecně, což si často dopřávám a čas od času také nechám pokožku prostě jen tak odpočívat a dýchat.

Všechny produkty společnosti Matuzalem jsou vyráběny v České republice a jsou k dostání v e-shopu www.matuzalem.com a ve vybraných lékárnách.

reklama
reklama
reklama