reklama

Svatební účesy: Co je v módě a jak vlasy připravit!

Trendy svatebních účesů 2013, fotogalerie a rady odborníků, jak vlasy připravit na svůj velký den!

Foto: Žena

Čeká vás svatba a nevíte si rady s účesem? Podívejte se do naší fotogalerie svatebních účesů a přečtěte si zajímavé rady od profesionální kadeřnice Heleny Brůnové z HAIR salonu v Berouně.

Trendy ve svatebních účesech 2013 udávají 20. léta minulého století. Vrací se ženskost, elegance, romantika, ale i výrazné barvy a střihy.

Sexy nevěsta

Je nesmírně důležité, aby se nevěsta cítila krásná, sexy a hlavně zůstala sama sebou. Důraz se klade na zdravé, lesklé vlasy a jednoduchost účesu.

Účes musí harmonizovat zaprvé se stylem svatby: jiný bych volila do kostela a naopak na zahradní svatbu, za druhé se stylem šatů: bohatě zdobené šaty či komplikovanou krajku doplní jednoduché drdoly nebo romantické doplňky. Empírové a áčkové střihy si mohou dovolit vlasy natočit a zvýraznit živými květy.

Čtěte také: Svatební kytice: netradiční, klasické, romantické

Šaty s korzetem a širokou sukní snesou vlasy jak vyčesané, tak i rozpuštěné, dle osobnosti nevěsty a tvaru obličeje. Málokomu sluší uhlazené drdoly, na to musí být oválný a pravidelný tvar obličeje.

Správná délka vlasů

Dlouhé vlasy:

Nevěsty mohou experimentovat s vlnami a bohatým objemem. Pak už jen stačí nechat rozpuštěný účes nebo jen nedbale sepnutý v týle. Opět podle šatů doplňujeme dlouhým závojem, umělými květinami či ozdobou. Velmi populární jsou copy, rozvolněné copánky, velké drdoly v týle nebo vysoké drdoly.

TIP: Španělský závoj ladí s hladkým drdolem a svatbou na zámku či v kostele.

Polodlouhé vlasy:

Mikáda a delší střihy vypadají výborně více či méně navlněné, sepnuté ke straně. Můžete si nechat vytvořit pokládanou vlnu pro sexy look inspirovaný z prvorepublikových let. Pro tyto druhy účesů by měly mít vlasy výraznou barvu a vysoký lesk. Jednoduchý styl podtrhnou kloboučky, francouzská síťka, výrazné spony či čelenka.

Krátké vlasy:

Nebojte se experimentovat s doplňky. Romantickou atmosféru nabudí drobné květy, čelenky nebo síťka přes obličej. Závoj se většinou vůbec nehodí. Vlasy se mohou vyžehlit nebo nakulmovat do vln, proplést do nich drobné květy nebo lesklé kamínky.

Čtěte také: Dokonalé svatební dorty: elegantní, honosné, vtipné!

Doplňky pro sezónu 2013

Milujete čelenky a jiné doplňky? Tak máme dobrou zprávu, jsou v kurzu. Nebojte se využívat peříčka, perly, výrazné čelenky a ozdoby z květů, spíše drobnějších a romantičtějších.

TIP: Nevěsta s květinovou korunkou bude na zahradní svatbě k nepřehlédnutí.

Příprava vlasů na účes

Vlasy by měly být umyté den předem, aby nebyly rozlítané a vlhké, pak špatně drží. Pokud jsou jemné se sklonem k maštění, může si je nevěsta umýt v den svatby, pak už si s nimi kadeřnice poradí.

Barvení probíhá asi týden dopředu, rozhodně neexperimentujte s barvou ani s výběrem kadeřnice těsně před vašim dnem D. Pár dní před svatbou doporučuji střih konečků a regenerační kůru, vlasy se tak krásně lesknou.

zdroj a foto: jirijura.cz, hairsalonberoun.cz, svatebniucesy.eu

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Co s sebou na svatební cestu? Inspirujte se!

Co dělat, když se vám ztratí dítě

Test: Jste dobrá máma?

 

 

Chystá vláda super úřad na sledování lidí? Je to klíč k řešení epidemie? | Video: Martin Veselovský, DVTV
reklama
reklama
reklama