reklama

Sluší jí elegantní i ležérní styl. Mikrotrend letošního roku: dámská kravata

Od boyfriend džínů přes flanelové košile až po pánské obleky, každý typ dámského zboží inspirovaný pánským oblečením lze nalézt na přehlídkách i mimo ně. Překonaly časové a trendové cykly, aby se staly hrdiny pro ženy a muže po celém světě. A i když nelze popřít univerzálnost něčeho, jako je blejzr, v poslední době si získal oblibu ještě jeden překvapivý pánský kousek: kravaty.

Prohlédnout grafiku
Foto: Instagram

Pokud jste to ještě nezaznamenala, letošním nejžhavějším doplňkem je rozhodně kravata. A i když mají kravaty svou slavnou chvíli, nenechte se mýlit: ženy je nosí desítky let. 

Kravaty na ženách nejsou žádnou novinkou. Historie tohoto doplňku v ženském šatníku sahá až do 19. století. Za průkopnici nošení dámské kravaty je pak považována Diane Keatonová, která kravatu společně s vestou a volnými kalhotami nosila již v roce 1977 ve filmu Annie Hallová. Stylové ikony jako princezna Diana a Julia Robertsová přijaly tento styl až v 80. a 90. letech.

Podívejte se do galerie, jak kravatu kombinovat.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama