reklama

Vezmeš si mě? Stále více mužů dostává od žen zásnubní prsteny

Zásnubní prsteny pro muže jsou běžnou praxí v několika zemích včetně Chile, Švédska a Brazílie, kde šperk tradičně slouží i jako snubní prsten. Ve většině západního světa je ale dostávají pouze ženy. To se však mění.

Prohlédnout grafiku
Foto: Shutterstock

Kvůli nedostatku zásnubních prstenů pro muže někteří z nich podle newyorského klenotnictví Eternate místo toho nosí tradiční snubní prsteny. Nyní ale firmy všech velikostí začínají poptávku chápat a představují kolekce zásnubních prstenů speciálně pro muže, píše BBC.

Společnost Eternate uvedla na trh svou vlastní řadu v lednu. Kromě toho mnoho významných značek působících na světových trzích - včetně Tiffany a Brilliant Earth - představilo návrhy zaměřené na muže, často širší kroužky s diskrétněji umístěnými diamanty než u prstenů pro jejich ženské protějšky. Stejně jako prsteny pro ženy se mohou pohybovat v řádech tisíců dolarů.

"Poptávka po pánských zásnubních prstenech byla ještě před sedmi lety téměř nulová," uvádí výkonný ředitel londýnského internetového prodejce diamantů 77 Diamonds Tobias Kormind. Dnes odhaduje, že tvoří jednu ze třiceti objednávek na zakázku od mužů, kteří hledají prsteny s diamanty nebo drahými kameny. "Stále to není hlavní produkt, ale rozhodně se zdá, že roste," dodává.

Další zajímavé informace k tématu najdete v galerii. 

reklama
reklama
reklama