reklama

SPECIÁL: Karlovarský filmový festival

V souvislostech - Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech začal 30. června a skončil 8. července.

Jaké soutěžní i nesoutěžní filmy tu byly k vidění a které z nich stojí za to? A které hvězdy se procházely po lázeňských kolonádách? Jak se žilo baťůžkářům? To vše se dozvíte ve speciálu Aktuálně.cz.

A po Varech se už blíží i další filmové festivaly:
Letní filmová škola - 21. - 30. července v Uherském Hradišti
Fresh Film Fest - 30. srpna - 3. září v Karlových Varech

 • Jak se žije baťůžkářům
  Počet návštěvníků festivalu už překročil hranici 10 000. Největší počet z nich představují tzv. baťůžkáři - i když toto označení sami moc rádi nemají.

 • Bissetová ani Besson do Varů nedorazí
  Z pracovních důvodů zrušili svoji účast na filmovém festivalu francouzská herečka Jacqueline Bissetová i její krajan, režisér a producent Luc Bessson.

 • Do sešlých kin přijedou hvězdy Volveru
  Další potvrzení hvězdní hosté festivalu: herečky z Almodovarova filmu Volver a Jacqueline Bissetová. I letošní festival se ale bude muset obejít bez rekonstruovaných kin.

 • Pište taky o filmech, nejen o hvězdách
  Rozhovor s uměleckou ředitelkou karlovarského festivalu Evou Zaoralovou - co si myslí o Sharon Stoneové, Scarlett Johanssonové a režisérech Kim Ki-dukovi a Lucu Bessonovi?

 • Vary ukáží Guantanámo i Berlusconiho
  Jaké filmy budou letos k vidění? Diváci se mohou těšit na nové filmy od Kaurismäkiho, Bessona, Almodovara a Gilliama či na vítězný snímek letošního Berlinale - bosenskou Grbavicu.

 • Vary nakonec Hřebejkův film uvidí
  Nedávné protesty filmařů Vary naštěstí nepostihly. A tak se festivalových soutěží zúčastní i Jan Hřebejk s Kráskou v nesnázích, Dan Wlodarczyk s Indiánem a sestřičkou či Míra Janek s Chačipe.

 • Do Varů opět přijede Kim Ki-duk
  Známý korejský režisér není ve Varech žádným nováčkem. Jiří Bartoška si zakládá na tom, že to byl právě karlovarský festival, který tohoto kontroverzního tvůrce pomohl objevit.

 • Češi ve varu Karlových Varů
  Vary jsou sice festivalem světovým, ale Češi tu samozřejmě nechybí. Česko má zástupce nejen v soutěžních sekcích, ale i ve festivalových porotách.
Schwarzenegger překvapil skvělou formou. V 73 letech posiluje a tasí meč jako zamlada | Video: Martin Krepindl
reklama
reklama
reklama