reklama
 

SOUTĚŽ – S DĚTMI NA CESTÁCH BEZ OBAV!

Začíná čas cestování, dovolených, koupání a dovádění, na který se těší snad každý z nás. Mámy to mohou mít ale trošku jinak. Přece jenom jim v hlavě běží spousta otázek.

Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Žena.cz neovlivňuje jeho obsah a není jeho autorem.
Foto: BELUPO léky a kosmetika, s.r.o. - organizační složka

Ať už se s dětmi vydáte kamkoliv a čímkoliv, musíte být dobře připraveny na komplikace, které vám dětská pokožka může přinést. Rozhodně se ale není čeho bát. Jak se říká, štěstí přeje připraveným.

Tady jsou některé situace, které ve spojení s pokožkou dítěte mohou nastat:

Ekzém
Ekzémem trpí podle některých odhadů až 10 procent naší populace. Postihuje všechny věkové skupiny. Častěji bývá pozorován v dětském věku. Právě změna podmínek může být spouštěč této nemoci.

Zarudnutí až spálení
Pozor na sluníčko. Abyste se vyvarovali problémům, dávejte pozor na ostré sluníčko, které dokáže být pěkně nebezpečné nejen pro vás, ale hlavně pro děti. Děti do 1 roku by sluníčku neměly být vůbec vystaveny.

Svědění a podráždění
Obzvlášť v létě dokáže hmyz zkazit celou dovolenou nepříjemným bodnutím nebo kousnutím.

Oděrky a drobné popáleniny
Vždy mějte po ruce krém na zklidnění a rychlou regeneraci pokožky, ať zas můžete rychle do vody. Slunce dokáže čerstvě poškozenou pokožku nevzhledně zpigmentovat na několik dalších let.

Vysušená až šupinatá pokožka

Důležitá je také hydratace, vysušenou pokožku velmi rychle způsobí silná klimatizace v autě i v letadle.

Na trhu se objevuje mnoho přípravků, a je potřeba si vybrat takové, které v těchto situacích pomohou. Nebojte se být náročná právě u svých dětí. Jedním z doporučovaných přípravků je BAZA PLUS víceúčelový zinkový krém s hutnou texturou určený ke každodennímu použití při mnoha kožních problémech. Za dokonalost pokožky v krému bojují zinek, bisabolol a změkčující bílá vazelína. Zinek pokožku chrání, regeneruje a zklidňuje a je vhodný také pro udržování jejího dobrého stavu.

Bisabolol je hlavní složkou esenciálního oleje heřmánku pravého, avšak nejedná se o alergen. Způsobuje lepší vstřebatelnost dalších složek do pokožky. Na pokožku působí jako kondicionér, výrazně ji zjemňuje, vyhlazuje, zklidňuje podráždění tím, že působí jako analgetikum, a tak snižuje její citlivost. Má také regenerační, protizánětlivé a antimikrobiální účinky. Zlepšuje tak stav suché, šupinaté, podrážděné, dehydratované, a hlavně citlivé pokožky.

Vazelína má podobné vlastnosti jako sádlo, které se odpradávna používalo k výrobě mastí a na rozdíl od sádla je bez charakteristického živočišného aroma. Její účinnost při zrychlování hojení ran a popálenin spočívá v utěsnění proti průniku mikrobů do rány a proti vysychání rány.

Maminky a nezapomínejte i na sebe! Pro vás je ideální na cesty sprej Floceta. Jedná se o rostlinný přípravek z extraktů měsíčku lékařského a heřmánku pravého určeného k péči o podrážděnou, začervenalou a citlivou pokožku. Rychle a efektivně zmírňuje pocity pálení, svrbění a vyživuje a regeneruje pokožku tak, aby byla jemná a hladká. Floceta sprej ulevuje od bolesti, pálení, působí jako první pomoc při nadměrném opalování, zklidnění po poštípání hmyzem, je vhodný na jizvy a popálenou nebo odřenou pokožku, ideální je i na záděry a zklidnění pokožky po holení nebo depilaci.

Více informací a tipů o produktech naleznete na www.belobaza.cz a www.belupo.cz

Podmínky soutěže naleznete zde.

reklama

Komerční tip

reklama