reklama
  • Wiki
  • Seriál Život a doba soudce A. K.

Celý příběh se odehrává v soudním prostředí a občanskoprávní spory, které jsou v seriálu řešeny, byly inspirovány na základě skutečných událostí. V každém díle je řešen jeden případ, který je zasazen do událostí, jež se odehrály po listopadu 1989. Tyto spory nepřesahují vzájemně jeden díl, a tady celou seriálovou linii spojuje hlavní postava Adama Klose, který je ve zralém mužském věku čtyřiceti let, ovšem náhle jej opustí jeho dlouholetá přítelkyně Laura. Adam je z rozchodu s Laurou nevyrovnaný a začne navštěvovat psycholožku Ivu Seidlovou, která se do něj zamiluje. Ovšem soudce A. K. má v hlavě jiné problémy. Mimo to mu začnou chodit anonymy, ve kterých mu pisatel vyhrožuje smrtí. Do celého vyšetřování neznámých dopisů se zapojí jeho kamarád kriminalista Igor Kubiš.

Hlavní postavy a jejich představitelé

Hlavní postavu soudce Adama Klose ztvárnil David Švehlík. Soudcem se stal čistě z důvodů, aby šel ve šlépějích svých rodičů, ale původně chtěl být pilotem nebo horolezcem fotografem.
Jeho matku advokátku Julii Klosovou si zahrála Daniela Kolářová. Julie byla vždy spíše matkou než advokátkou, je velice chladná a s manželem žijí vedle sebe pouze ze zvyku.
Otce Adama Klose, který je spravedlivý, ale přísný soudce, představuje Jiří Bartoška. Adam má vůči svému otci rezervované postavení.
Kamaráda Adama, kriminalistu Igora Kubiše, si zahrál Marek Daniel, který má nejraději pivo přímo z lahve a nezamýšlí se nad podstatou života v takové míře jako Adam.
Psycholožku Ivu Seidlovou, která se do Adama zamiluje, ztělesnila Jitka Čvančarová. Sama si zřídila soukromou praxi s cílem pomáhat v terapii lidem, kteří mají osobní nebo psychické problémy.
Bývalá přítelkyně Laura byla obsazena Zuzanou Norisovou.
V dalších rolích uvidíte Andreu Buršovou, Davida Suchařípu, Jana Budaře, Gabrielu Míčovou, Mário Kubce, Janu Malou, Claudiu Vašekovou, Václava Legnera, Miroslava Táborského, Antonína Procházku, Karla Dobrého, Barboru Kodetovou a další.

Tvůrci seriálu

Dramatický seriál byl ztvárněn na námět Roberta Sedláčka a Zdeňka Zapletala, kteří společně napsali také scénář. Režie se ujal taktéž Robert Sedláček, dále Radim Špaček, Bohdan Sláma. Hudbu k seriálu vytvořil Petr Marek, kameramanem byl Petr Koblovský. Dramaturgie se chopil Jan Otčenášek, vedoucí produkce byl Jiří Hauzner, střihovou spolupráci utvořili Josef Krajbich, Matouš Outrata a Jan Daňhel.
Celkový počet dílů seriálu je 13 a Česká televize jej vysílá od 1. září 2014 vždy v pondělí od 20:00.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Související články

reklama
reklama
reklama