reklama
 
  • Wiki
  • Seriál Vinaři

Komediální seriál nejen o víně, ale také o lidech, kteří víno vyrábí a pijí. Kateřina Hýsková, která je velice vytížená díky své práci manažerky v Praze, navštíví svého otce, a zároveň rodnou vesnici Křetice, jež je situována na malebné jižní Moravě. Primárním účelem této návštěvy je oslavit narozeniny svého otce, ale shodou náhod se ukáže, že Kateřina nakonec stráví v Křeticích celé dva měsíce letních prázdnin i se svými dětmi. Rozvedená žena vychovala téměř již dospělého líného syna Buddyho a dceru Petru, jejíž největší zálibou je basketbal. Buddy, tedy Bedřich Hýsek, pojmenoval jižní Moravu jako Asii a domnívá se, že se zde bude pouze poflakovat. V této době potká mnoho starých známých a nových zajímavých lidí, kteří se velice aktivně pohybují v oblasti pěstování a výroby vína. Během dvou měsíců všichni zjišťují, že život na jižní Moravě je milejší, než dosavadní prožité roky v Praze.

Hlavní postavy a jejich představitelé

V hlavních rolích diváci uvidí vinaře z Křetic Bedřicha Pavlíčka, kterého ztvárnil Václav Postránecký. Pavlíček provozuje vinařství z lásky k vínu a vyrábí to nejlepší víno v Křeticích. V obci je považován za druhého nejmoudřejšího člověka vůbec. A hádejte, kdo je tím prvním!
Jeho dceru Kateřinu Hýskovou si zahrála Tereza Kostková. Kateřina je emancipovaná a pracovitá manažerka, které se do popředí vždy dostával spíše pracovní než osobní život. Neustále svému otci mluví do vinařského řemesla a muži z Křetic jsou z ní vedle.
Miroslav Táborský představuje roli malovinaře Jana Fuksy. Jeho nejlepším kamarádem je Bedřich Pavlíček, se kterým se dělí o vinařské zkušenosti.
Bedřichovu ženu Stázi Pavlíčkovou ztvárnila Jitka Smutná. Stázi Pavlíčková je rázná žena s velkým srdcem, kdysi vyučovala český jazyk a literaturu, ovšem v současné době je vedoucí folklórního souboru Hrozének. Šéfuje celé domácnosti a Pavlíček z ní má velký respekt. Je považována za nejmoudřejšího obyvatele Křetic.
Hynek Čermák se představí v roli velkovinaře Františka Vlčka. Ten chce z vína vytěžit pouze velké zisky a koncepce vinařství Bedřicha Pavlíčka mu příliš nesedí, a tak spolu vedou letité spory.
Starostu Křetic Olina Vlčka, který je otcem Františka, ztvárnil Zdeněk Junák a Pavel Liška si zahrál roli mladého faráře Miroslava Tomici.
V dalších rolích uvidíte Alžbětu Vaculčiakovou, Jana Brožka, Annu Fialovou, Pavla Nečase, Lucii Benešovou, Tomáše Maternu, Oldřicha Navrátila, Tomáše Matonohu, Lukáše Langmajera, Roberta Nebřeského a další.

Tvůrci seriálu

Námět vytvořil Petr Kolečko a scénář napsali Petr Kolečko, Zuzana Dzurindová, Jiří Vejdělek, Jaroslav Žváček a Tomáš Holeček. Seriál režíroval Vojtěch Moravec, Dan Wlodarczyk a supervizi provedl Jiří Vejdělek. Úvodní znělku nahrála skupina Chinaski a jejím skladatelem je Michal Malátný. Seriál se natáčel v Pavlově, Dolních Dunajovicích, Mikulově a Višňové. Producentem se stal Tomáš Vican, který je znám produkcí filmu Bobule.

Původní seriál je tvořen celkem šestnácti díly. Od 31. srpna 2014 jej diváci mohou vidět na televizi Prima v hlavním večerním čase od 20:00 hodin.

Související články

reklama
reklama
reklama