reklama
 
  • Wiki
  • Sázavafest 2012

Sázava fest začínal v roce 2001 jako jednodenní akce s jedním pódiem a areálem pro 1800 lidí. Postupně se stal renomovaným evropským multikulturním festivalem, který nabízí třídenní program několika scénách. Návštěvnost festivalu dosáhla dvacet tisíc návštěvníků a zájem o festival každým rokem stoupá, což je pro pořadatele nejen výzvou, ale také velkým závazkem.

Dramaturgie festivalu má jasný cíl, budovat multikulturní festival (hudba, divadlo, film, autorská čtení, výstavy, výtvarné dílny, ) s dominantním postavením hudby, která se nebojí pestrosti a naopak sází na multižánrovost (world music, rock, pop, reggae,ska, jazz, blues, dance, hip hop).

Ročník 2012

12. ročník se koná od 3. do páté srpna 2012 v Benešově. Zatím jsou potvrzeni raggae-metaloví Skindred, mexičtí rapcoristé Molotov, DJ Paul Oakenfold, američtí Fun Lovin Criminal a také domácí interpreti. Mezi nimi jsou například Monkey Business, Nightwork Xindl X, Sto zvířat, Mig 21, Aneta Langerová, Tomáš Klus, Vypsaná fixa nebo vycházející hvězdička Gabriela Gunčíková. Již tradičně se na festivalu proběhne také autorské čtení Michala Viewegha. Vstupenky na celý festival stojí v předprodeji 1190 korun. Na místě pak 1600 Kč. Využít lze slevy pro držitele karet ISIC/ALIVE.

Z historie

Do Benešova se akce přesunula z dosavadního dějiště v kutnohorském Kácově. Pořadatelé chtěli tímto krokem předejít opakování problémů z roku 2010, kdy kvůli rozvodněné Sázavě byli nuceni ukončit program na dvou z pěti pódií. Z velkých jmen se na Sázavafetsu v minulých letech objevili například Papa Roach, Moby, Jimmy Somerville, New York Ska-Jazz Ensemble nebo kapela The Young Gods. Na posledním ročníku 2011 to byly kapely The Subways, The Hurts, Kosheen, Jazzanova nebo Belleruche.

Související články

reklama
reklama
reklama